niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Seniorka wyrzuciła z balkonu 170 tysięcy złotych!

Seniorka wyrzuciła z balkonu 170 tysięcy złotych!

Gorzowianka uwierzyła w historię przedstawioną jej przez oszustów i straciła oszczędności życia. Złodzieje, którzy po raz kolejny podszyli się pod policjantów skłamali, że do mieszkania kobiety zmierzają włamywacze i jej oszczędności są zagrożone. Aby je chronić seniorka wyrzuciła je z balkonu wprost w ręce oszustów.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek (26.08). To właśnie wtedy do mieszkanki Gorzowa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że funkcjonariusze są właśnie na tropie zorganizowanej szajki przestępców. Jego tożsamość potwierdził inny mężczyzna, również podający się za policjanta.

Oszuści przekonywali, że oszczędności kobiety są zagrożone, bo do jej mieszkania kierują się przestępcy. Nakazali kobiecie spakować oszczędności oraz złote monety do reklamówki i rzucić z balkonu – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Seniorka natychmiast wykonała ich polecenia. Dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że mogła paść ofiarą kradzieży i poinformowała o zdarzeniu swoich bliskich. Niestety, było już za późno i kobieta straciła 170 tysięcy złotych.

Mundurowi przypominają, żeby uważać na podejrzane telefony i ostrzec swoich bliskich, szczególnie tych starszych, przed ewentualnymi próbami kradzieży. Złodzieje są coraz bardziej kreatywni, wymyślają coraz to nowe sztuki, aby zdobyć pieniądze. Dlatego nigdy, pod żadnym pozorem nie powinno się przekazywać pieniędzy nieznajomym osobom, niezależnie od tego za kogo się podają.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE