poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Setki rowerzystów na gorzowskich ulicach!

Setki rowerzystów na gorzowskich ulicach!

Już w niedzielę (03.04) odbędzie się Wiosenna Masa Rowerowa. Cykliści wystartują o godzinie 12:00 ze Starego Rynku. Udział w imprezie zadeklarowało ponad 650 osób.

Masa Rowerowa to uroczyste rozpoczęcie sezonu rowerowego i jednocześnie przywitanie wiosny. Tym razem uczestnicy mają przed sobą przyjemną trasę o długości ośmiu kilometrów. Pojadą deptakiem na Sikorskiego, ulicą Warszawską i rondem Santockim w kierunku Mostu Lubuskiego. Później Trasą Nadwarciańską skierują się na Zakanale. Przejadą ulicami: Kasprzaka, Koniawską, Wiatraczną, Kobylogórską i Grobla. Następnie zaliczą rondo Św. Jerzego i powrócą na Most Staromiejski oraz ulicę Chrobrego, by skończyć trasę tam gdzie się zaczęła, czyli na Starym Rynku.

Do tej pory udział w masie zadeklarowało około 650 osób, ale udział w przejażdżce może wziąć każdy chętny, wystarczy mieć rower! Każdy z uczestników dostanie także mapę rowerową, na której zaznaczone są między innymi wszystkie gorzowskie ścieżki rowerowe: i te istniejące, i te które powstają, i te które dopiero są w planach.

– Zadaniem mapy będzie pomoc przy planowaniu wycieczek, rajdów i tras rowerowych, z uwzględnieniem istniejących dróg rowerowych, łączników pomiędzy nimi i ukształtowania terenu – informują urzędnicy.

Mapa będzie dostępna dla mieszkańców po raz pierwszy właśnie w niedzielę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
12.2 ° C
12.2 °
12.2 °
53 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE