czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryKolizje drogowe w regionie

Kolizje drogowe w regionie

Według danych w sewik.pl w ubiegłym roku doszło do prawie 600 kolizji i wypadków na drogach powiatu żarskiego.

Policjanci systematycznie apelują do kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Kolizja drogowa na drodze krajowej nr 18 przy Rościcach

Do zdarzenia doszło rano 30 marca 2022 r. o godzinie 08:07. Samochód osobowy marki BMW najechał na barierę odgradzającą pasy ruchu blokując drogę w kierunku Wrocławia. Samochód ciężarowy stał 300 metrów od samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia obecne były: patrol Policji, dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz trzy zastępy z JRG Żary. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, osoby uczestniczące w kolizji drogowej odmówiły przyjęcia pomocy medycznej. W zdarzeniu udział brały trzy osoby.

Fot. KP PSP w Żarach

Kolizja drogowa przed Lipinkami Łużyckimi

29 marca 2022 r. w południe doszło do wypadku na DK nr 12 przy miejscowości Lipinki Łużyckie. Po przybyciu zastępów na miejsce działań zastano samochód osobowy marki Mazda znajdujący się poza jezdnią oraz samochód ciężarowy, który znajdował się na pasie drogi. Na miejscu obecna była Policja, dwa zastępy z JRG Żary oraz dwa ZRM. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora w pojeździe, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W zdarzeniu udział brały cztery osoby. Cała interwencja trwała około dwóch godzin.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
7 ° C
7.2 °
5.8 °
77 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
7 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE