poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Składając wniosek do BO pamiętaj o drzewach - apeluje gorzowska radna

Składając wniosek do BO pamiętaj o drzewach – apeluje gorzowska radna

Chodzi o to, aby składając swój projekt zmian do Budżetu Obywatelskiego uwzględnić tam nowe nasadzenia drzew. Taki apel wystosowała do mieszkańców radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Każdy mieszkaniec może przedstawić swój projekt na to, co możnaby w meiście zmienić. W związku z tym gorzowska radna prosi mieszkańców, by składając wniosek na chodnik, drogę, parking, plac zabaw lub cokolwiek co znajduje się w przestrzeni publicznej, uwzględnić w nim choćby jedno drzewo. Nie ma przy tym konieczności określenia gatunku drzewa.

Wystarczy tylko napisać „obwód pnia min. 25 cm”. Ładne drzewo to koszt około 1500 zł – wyjaśnia Marta Bejnar-Bejnarowicz.

Dlaczego to takie ważne? Drzewa produkują tlen, oczyszczają powietrze, redukują hałas i poprawiają mikroklimat. Zieleń w miastach sprawia, że podczas upalnego lata wysokie temperatury nie są tak bardzo odczuwalne.

Przypomnijmy: w Budżecie Obywatelskim mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące terenów miejskich, np. co zmienić, wyremontować, jakie nowe wydarzenia wprowadzić w życie. Później projekty zostaną poddane pod głosowanie, a te z największa liczbą głosów będą zrealizowane. Nabór wniosków trwa do 10. lutego. Szczegóły na stronie miasta.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
23 %
2.2kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE