piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Stówa przekroczona! Gorzowskie koszykarki idą na rekord

Stówa przekroczona! Gorzowskie koszykarki idą na rekord

Tym razem zawodniczki PolskiejStrefyInwestycji Enei Gorzów pokonały w kolejnym meczu Energi Basket Ligi Kobiet ekipę z Torunia. Mimo, że gorzowianki nie grały na swoim boisku to zanotowały bardzo wysokie zwycięstwo: 101:50! Jak zawsze ogromny udział w takim wyniku miała Alanna Smith, która zgarnęła aż 28 punktów.

Mimo dwutygodniowej przerwy od rozgrywek ligowych gorzowskie koszykarki z pewnością nie wypadły z formy, co udowodniły we wtorkowym (20.02) meczu. Na wyjeździe zmierzyły się z Energą Krajową Grupą Spożywczą Toruń i… nie pozostawiły na rywalkach suchej nitki!

Gorzowianki kontrolowały spotkanie praktycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Akademiczki wygrały każdą kwartę: 7:28, 13:30, 17:26, 13:17 i na zakończenie spotkania aż 51 punktami!

Cieszę się ze zwycięstwa i stylu. Dziewczyny potraktowały mecz bardzo poważnie. Szacunek za to, bo wyszły od pierwszych minut skoncentrowane. Wiedzą, o co gramy, bo gramy o pierwsze miejsce przed play-off. Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Przygotowaliśmy się po przerwie na zespół z Torunia, byliśmy dobrze mentalnie nastawieni i wyeliminowaliśmy każdą mocną stronę naszego rywala. Mecz bez historii, pod pełną naszą kontrolą. Szacunek dla dziewczyn, że mimo dużej przewagi, do końca chciały grać na sto procent – powiedział Dariusz Maciejewski, trener z Gorzowa.

Podobnego zdania był również trener rywalek. Nie da się ukryć, że zaangażowanie i koszykarska siła gorzowianek są w tym sezonie bardzo mocno widoczne.

– Trener Maciejewski powiedział wszystko, to był mecz bez historii. Gorzów w tym sezonie jest bardzo mocnym zespołem i to pokazał w tym meczu. U nas w zespole zrobił mały szpital, mamy dużo kontuzji, ale gratulacje dla rywala, bo pokazał swoją siłę – przyznał Elmedin Omanić, trener z Torunia.

W meczu, jak zawsze, niezawodna była Alanna Smith, która zdobyła 28 punktów i zanotowała 10 zbiórek. Z 18 punktami na koncie spotkanie zakończyła Chantel Horvat, a 14 zgarnęła Zoe Wadoux. Następnie Tilbe Senyurek – 13 pkt., Julia Bazan i Wiktoria Keller po 9 pkt., Lindsay Allen – 8 pkt. I Ewelina Śmiałek – 2 pkt.

Tym samym PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów zajmuje 1. Miejsce w tabeli rozgrywek BLK. Dwa punkty miej ma zespół BC Polkowice.

Teraz kolejna przerwa od ligowych rozgrywek, kolejny mecz 4. marca kiedy to gorzowianki zagrają na wyjeździe z MB Zagłębiem Sosnowiec. Wcześniej jednak turniej finałowy SUZUKI Pucharu Polski w Sosnowcu. W najbliższa sobotę (25.02) Akademiczki zmierzą się w półfinale z VBW Arka Gdynia lub Polski Cukier AZS UMCS Lublin.