czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Świąteczne atrakcje w Gorzowie! Wiemy, co będzie się działo

Świąteczne atrakcje w Gorzowie! Wiemy, co będzie się działo

Jak co roku w związku ze świętami Bożego Narodzenia w Gorzowie zaplanowano szereg atrakcji sportowych i kulturalnych. Jak zawsze nie zabraknie jarmarku oraz tradycyjnego ubierania choinki. Ale to nie wszystko! Sprawdźcie, co czeka na mieszkańców w tym roku.

W tym roku świąteczne wydarzenia zaplanowano praktycznie na cały grudzień. Już dzisiaj, tj. 1 grudnia, ruszają „Mikołajkowe spotkania baśniowe”. To cykl spektaklów dla dzieci, które będą przedstawiane w gorzowskim teatrze aż do 22. grudnia. Dzieci będą miały okazję obejrzeć „Opowieść Wigilijną”, „Piękną i Bestię”, oraz „Tajemniczy Turban”. Szczegóły na stronie teatru.

W sobotę (3.12) zaplanowano dwa wydarzenia na świeżym powietrzu:

  • Godzina 10:00 – Spacer śladami Św. Mikołaja – przewodnik Zbigniew Rudziński oprowadzi uczestników spaceru szlakiem fortów antynapoleońskich, które zostały zbudowane 200 lat temu. Start: plac na Starym Rynku.
  • Godzina 12:00 – Mikołajkowy spływ wzdłuż Kłodawki – uczestnicy, ubrani w mikołajkowe czapeczki lub nawet całe stroje świętego, popłyną wzdłuż brzegu rzeki aż do Parku Róż. W przerwie, na skwerze przy Borowskiego, odbędą się występy cheerliderek. Każdy może przyjść i kibicować wodniakom! Start: mostek nad Kłodawką przy Chodkiewicza.

W ramach świątecznych akcji na ulice Gorzowa wyruszy także specjalny Świąteczny Tramwaj, w którym grana będzie świąteczna muzyka i kolędy w wykonaniu lokalnych artystów. Tramwaj będzie kursował w każdą niedzielę grudnia (z pominięciem ostatniej) na trasie Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce. Przejazd będzie darmowy.

W poniedziałek, 5. grudnia, rozpocznie się akcja „Okno Św. Mikołaja”. O co chodzi? W każdy poniedziałek i środę, aż do świąt Bożego Narodzenia, o godzinie 16.00, na Facebookowym profilu miasta będą się pojawiać posty z ukrytym świątecznym hasłem. Pierwsze 10 osób, które napiszą poprawne hasło w wiadomości prywatnej na miejskim Facebooku, kolejnego dnia będzie mogło zgłosić się po odbiór paczki, którą Mikołaj przekaże wprost z okna kamienicy dawnego „Lamusa”.

Tradycyjnie, jak co roku odbędzie się wielkie przystrajanie świątecznej choinki. 6. grudnia, czyli idealnie w Mikołajki, gorzowskie przedszkolaki zawieszą na świątecznym drzewku w centrum miasta własnoręcznie przygotowane ozdoby.

Tego samego dnia po mieście będzie jeździł „Mikołajkowy Tramwaj Imprezowy”, w którym rozdawana będzie „zimowa herbata” oraz słodkie przekąski przygotowane przez uczniów Gastronomika. Przejazd bezpłatny.

Kolejnym wydarzeniem, również organizowanym co roku, będzie Wigilia Narodów, która zaplanowano na 10. grudnia. Tego samego dnia Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje także przedświąteczną zumbę. Każdy chętny może przyjść i potańczyć w rytm latynoskich brzmień. Start: godzina 10:00 w hali OSiRu przy ul. Słowiańskiej. Wstęp wolny.

Dzień później, czyli w niedzielę (11.12) zorganizowany zostanie Mikołajkowy Nordic Walking po Parku Słowiańskim. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni, ale konieczne są wcześniejsze zapisy, których można dokonać tutaj.

14. grudnia odbędzie się „Maraton pisania świątecznych kartek”. Wszyscy chętni, od godziny 15:00 będą mogli przyjść do Askany, gdzie zlokalizowane będzie stoisko ze specjalnymi pocztówkami: z gorzowskimi motywami i znaczkami z logiem „Gorzów Blisko Świąt”. Przewidziano 200 takich kartek dla mieszkańców.

Standardowo świątecznie zrobi się także na Starym Rynku. Tam, w dniach od 15 do 18 grudnia zorganizowany zostanie Gorzowski Targ Bożonarodzeniowy. Pojawi się 20 stoisk handlowych, na których będzie można kupić zarówno rękodzieło, ozdoby jak i coś do zjedzenia. Ponadto, 16 i 17 grudnia Święty Mikołaj będzie rozdawał wszystkim barszcz czerwony i herbatę.

Na Starym Rynku stanie też scena, na której zaprezentują się lokalni artyści:

  • 16.12 godzina 18:30 – występ Małych Gorzowiaków
  • 16.12 godzina 19:00 – życzenia od prezydenta Gorzowa i premiera „Gorzowskiej Kolędy”
  • 17.12 godzina 16:00 – program świąteczny od mieszkańców z Ukrainy
  • 17.12 godzina 17:00 – recital Natalii Świerczyńskiej w repertuarze Franka Sinatry
  • 18.12 godzina 16:00 – przedstawienie teatralne dla najmłodszych
  • 18.12 godzina 17:00 – koncert Marek Zalewski Band

To nie koniec, bo zaplanowano jeszcze kilka atrakcji sportowych. 17. grudnia odbędzie się „Mikołajkowy Bieg Gwiazdkowy”, gdzie zaplanowano kilka tras: główna pięciokilometrowa i kilka mniejszych dla dzieci.

Z kolei 18. grudnia ze Starego Rynku wyruszy Gorzowska Masa Rowerowa – każdy może wziąć w niej udział.

Na zakończenie akcji „Gorzów Blisko Świąt” zaplanowano koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej i zespołu Nowonarodzeni, który odbędzie się w drugi dzień świąt, czyli 26.12 w gorzowskiej katedrze. Start godzina 15:00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE