czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Szkoły i żłobki zachęcają do szczepień

Szkoły i żłobki zachęcają do szczepień

W gorzowskich placówkach oświatowych realizowana jest kampania mająca na celu m.in. przedstawienie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych. Rozdawana są ulotki i organizowane są spotkania z rodzicami.

Już od początku września dyrektorzy gorzowskich placówek, za pośrednictwem dziennika internetowego, wysłali do rodziców i opiekunów ulotki na temat szczepień wraz z kalendarzem szczepień obowiązkowych.

Do 9 września, w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów I klas, wychowawcy klas przekażą rodzicom ulotki i informacje na temat szczepień. Do końca września z kolei, w ramach organizowanych spotkań z rodzicami uczniów pozostałych klas, wychowawcy klas przekażą informacje i ulotki o szczepieniach wszystkim rodzicom – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Na szkolnych ścianach zawisły też plakaty pokazujące korzyści płynące ze szczepień i obalające krążące na ten temat mity. Zarówno plakaty jak i ulotki przygotowano w języku polskim i ukraińskim. Przypomnijmy: w tym roku naukę w gorzowskich szkołach rozpoczęło 368 uczniów z Ukrainy.

Podobne informacje trafią również do miejskich żłobków i rodziców uczęszczających tam maluchów.

Dlaczego więc warto się szczepić? Szczepienia ochronne okazały się jak dotąd najskuteczniejszym narzędziem w walce z chorobami zakaźnymi.

„Powszechne  szczepienia dzieci i młodzieży w  Polsce doprowadziły do znacznego ograniczenia ryzyka zachorowania i powikłań w przebiegu m.in. błonicy, poliomyelitis, krztuśca, odry oraz wirusowego zapalenia wątroby typu B” czytamy na stronie pacjent.gov.pl.

Dzięki szczepieniom poprawia się system odpornościowy i zmniejsza się ryzyko epidemii określonych chorób zakaźnych. Wywierają więc one wpływ nie tylko na pojedynczą, szczepiącą się osobę, ale na całą populację.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
99 %
0.9kmh
100 %
czw.
20 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
23 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE