piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejne pieniądze dla studentów. Sprawdź kto może je dostać.

Kolejne pieniądze dla studentów. Sprawdź kto może je dostać.

Na ostatniej sesji sejmiku województwa lubuskiego podjęto uchwałę w sprawie przyznania stypendiów studentom, którzy kształcą się podyplomowo z psychologii klinicznej i psychoterapii.

Zdiagnozowaliśmy już jakiś czas temu bardzo duży deficyt w tym zawodzie. Przypomnę, że jesteśmy zagłębiem psychiatrii. Mamy dużo szpitali psychiatrycznych: w Obrzycach, w Ciborzu, w Zaborze, w Gorzowie, w Żarach. Niestety bardzo brakuje lekarzy ze specjalizacją psychiatryczną. W naszej uchwale ws. stypendiów nie promujemy jakiejś specjalizacji, ponieważ deficyty występują praktycznie w każdej – uzasadniała potrzebę podjęcia uchwały marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

fot. Lubuskie.pl

Na to zadanie przeznaczono 1 mln zł. Wysokość jednego stypendium wynosi 1500 zł miesięcznie. Tę kwotę studenci psychologii klinicznej i psychoterapii będą otrzymywać przez 9 miesięcy – od października do czerwca.

To doskonała informacja dla osób, które w przyszłości będą pracowały również z dziećmi i młodzieżą, bo w tych grupach wiekowych stan zdrowia psychicznego jest najbardziej zagrożony w ostatnich latach.

Stypendium dostanie 30 studentów i będą wybierani co roku – Nie jest tak, że student drugiego roku dostanie stypendium już do końca trwania studiów – mówi Tomasz Wróblewski, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Urząd Marszałkowski prowadzi już programy stypendialne dla studentów kierunków medycznych. Otrzymują je te osoby, które wybrały kierunek lekarski, pielęgniarstwo i położnictwo.

Nad uchwałą głosowało 18 radnych w tym cały klub Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. 8 radnych wstrzymało się od głosu: Tadeusz Ardelli, Wioleta Haręźlak, Edward Fedko, Maria Jaworska, Sławomir Kowal, Beata Kulczycka, Wacław Maciuszonek oraz Sławomir Muzyka.

Przeciw projektowi uchwały była Aleksandra Mrozek (Samorządowe Lubuskie)


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE