niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Szpecące napisy znikają z Łaźni

Szpecące napisy znikają z Łaźni

Trwa usuwanie napisów, które ktoś umieścił na zabytkowej elewacji dawnej miejskiej Łaźni. Oczyszczono już jedną ścianę, kolejne prace w przyszłym tygodniu.

Chodzi o napisy „Szlachectwo zobowiązuje” oraz „H. Żbik-Nierubiec i L. Kołakowski”, które od połowy czerwca widnieją na budynku Łaźni w centrum Gorzowa. Aby je usunąć konieczna była konsultacja z konserwatorem zabytków, ponieważ sam obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Z tego tez powodu ze specjalistą trzeba uzgodnić nawet środki użyte do usunięcia malunków. Wszystko po to, by nie uszkodzić elewacji. Zgodę na prace wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Pierwsze czyszczenie już się odbyło i ściana frontowa odzyskała dawny blask. W przyszłym tygodniu roboty obejmą ścianę szczytową.

Metoda, którą zastosowano polegała na użyciu pary wodnej ze specjalnymi środkami chemicznymi – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Całkowity koszt prac to około 30 tysięcy złotych. Przypomnijmy: policja wciąż szuka sprawcy wykonania napisów. Grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, ponieważ budynek należy do zabytków i uszkodzenie jego elewacji określane jest jako dewastacja. Niestety w wytypowaniu sprawcy nie pomoże monitoring miejski, ponieważ na nagraniach osoba jest zasłonięta przez drzewo. O sprawie pisaliśmy TUTAJ:🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
22 ° C
22 °
22 °
50 %
2.6kmh
50 %
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE