czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.– To wielki dzień – mówi prezydent Gorzowa. Wszystkie tramwaje znów na...

– To wielki dzień – mówi prezydent Gorzowa. Wszystkie tramwaje znów na torach

Dzisiaj (01.08), po pięciu latach przerwy na gorzowskie tory powróciły linie tramwajowe nr 2 i nr 3, czyli te jadące w kierunku Piasków. To oznacza, że w tej chwili po ulicach miasta kursują już wszystkie tramwaje.

Powrót pojazdów został oficjalnie uczczony. W uroczystym tramwajowym przejeździe przez Gorzów wzięli udział między innymi przedstawiciele władz miasta, regionu, parlamentarzyści oraz dziennikarze.

To wielki dzień dla Gorzowa. Po niemal pięciu latach przerwy na gorzowskie wyremontowane i całkowicie zmodernizowane drogi wracają wszystkie tramwaje, a gorzowianie otrzymują prezent w postaci komfortowej komunikacji. Nie udałoby się to, gdyby nie ciężka praca wielu osób, które były obecne i służyły pomocą na każdym niemal etapie realizacji tego wielkiego komunikacyjnego przedsięwzięcia. Na każdym etapie czuliśmy, że mamy wsparcie i dzięki temu, mimo niemałych przeszkód, udało się projekt doprowadzić niemal do końca – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Ponowne uruchomienie całej komunikacji w mieście było możliwe dzięki przebudowie ulic Chrobrego, Mieszka I czy Kazimierza Wielkiego. Przypomnijmy: we październiku 2017 roku wszystkie tramwaje zniknęły z ulic Gorzowa i rozpoczęły się drogowe remonty. Dwa lata temu udało się uruchomić linię nr 1, teraz jeżdżą już także „dwójka” i „trójka”.

Dziś mieszkańcy Gorzowa mają powód do wielkiej satysfakcji. Zielone miasta to przyszłość. W nowej perspektywie, w Krajowym Planie Odbudowy, mamy prawie 3 mld euro na zielone miasta. Nadmierne inwestycje w drogi wcale nie przynoszą rozwoju, trzeba inwestować w transport publiczny i Gorzów wiedział o tym już dekadę temu. To wielkie święto pana prezydenta. Gratuluję radnym miasta Gorzowa. Tylko jak jest zgoda, to takie inwestycje mogą powstać – przyznała Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Drogi wyremontowano w ramach projektu „System zrównoważonego transportu miejskiego”, w ramach którego zakupiono również 14 nowych wagonów tramwajowych oraz zmodernizowano zajezdnię tramwajową Miejskiego Zakładu Komunikacji.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE