niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uczniowie elektryka w zakładzie Tesli

Uczniowie elektryka w zakładzie Tesli

Już za kilka tygodni uczniowie gorzowskiego Zespołu Szkół Elektrycznych pojadą na praktyki do zakładu produkcyjnego Tesli w Berlinie. To efekt współpracy władz miasta i gorzowskich szkół z Teslą. Na praktyki pojadą też uczniowie Centrum  Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Tesla to amerykański producent samochodów elektrycznych, stacji ładowania, paneli fotowoltaicznych oraz akumulatorów. Nazwa marki nawiązuje do Nikola Tesli, serbskiego inżyniera i wynalazcy, który wniósł duży wkład w rozwój współczesnych technologii.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2003 roku przez Elona Muska, który ostatnio przedstawił też innowacyjnego, humanoidalnego robota.

Tesla jest więc idealnym partnerem do współpracy, przy którym młodzi ludzie nabiorą doświadczenia, zapoznają się z najnowszymi wynalazkami technologicznymi i dowiedzą jak działa rynek.

Dlatego też gorzowscy uczniowie już wkrótce wyjadą do Berlina, aby odbyć praktyki w tamtejszym zakładzie produkcyjnym Tesli. Co więcej, Tesla zaprezentuje się również na Gorzowskich targach Edukacyjnych.

Zaplanowano już pierwsze praktyki i staże gorzowskich uczniów. Nauczyciele – instruktorzy z Tesli zainteresowani są również udziałem w zajęciach w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, jak i w Zespole Szkół Elektrycznych. Uzgodniono również, że podczas Gorzowskich Targów Edukacyjnych Tesla zaprezentuje się uczestnikom targów, będzie też rozmawiała na temat możliwości zatrudnienia – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Targi edukacyjne odbędą się w marcu przyszłego roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE