niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uczniowie elektryka w zakładzie Tesli

Uczniowie elektryka w zakładzie Tesli

Już za kilka tygodni uczniowie gorzowskiego Zespołu Szkół Elektrycznych pojadą na praktyki do zakładu produkcyjnego Tesli w Berlinie. To efekt współpracy władz miasta i gorzowskich szkół z Teslą. Na praktyki pojadą też uczniowie Centrum  Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Tesla to amerykański producent samochodów elektrycznych, stacji ładowania, paneli fotowoltaicznych oraz akumulatorów. Nazwa marki nawiązuje do Nikola Tesli, serbskiego inżyniera i wynalazcy, który wniósł duży wkład w rozwój współczesnych technologii.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2003 roku przez Elona Muska, który ostatnio przedstawił też innowacyjnego, humanoidalnego robota.

Tesla jest więc idealnym partnerem do współpracy, przy którym młodzi ludzie nabiorą doświadczenia, zapoznają się z najnowszymi wynalazkami technologicznymi i dowiedzą jak działa rynek.

Dlatego też gorzowscy uczniowie już wkrótce wyjadą do Berlina, aby odbyć praktyki w tamtejszym zakładzie produkcyjnym Tesli. Co więcej, Tesla zaprezentuje się również na Gorzowskich targach Edukacyjnych.

Zaplanowano już pierwsze praktyki i staże gorzowskich uczniów. Nauczyciele – instruktorzy z Tesli zainteresowani są również udziałem w zajęciach w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, jak i w Zespole Szkół Elektrycznych. Uzgodniono również, że podczas Gorzowskich Targów Edukacyjnych Tesla zaprezentuje się uczestnikom targów, będzie też rozmawiała na temat możliwości zatrudnienia – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Targi edukacyjne odbędą się w marcu przyszłego roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
2.1 °
94 %
0.5kmh
100 %
niedz.
6 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE