sobota, 20 kwietnia, 2024

Zawodnicy sumo z medalami

Minionej środy (07.12) w Krotoszynie rozegrany został Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Sumo, w którym wzięli udział m.in. młodzi zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona z Kaławy. Mogą czuć się dumni, bo wracają do domów z dwoma brązowymi medalami.

W walce o puchar i możliwość dalszego udziału w zawodach gminę Międzyrzecz reprezentowało troje zawodników z klubu Korona. Dwojgu z nich udało się wywalczyć zaszczytne trzecie miejsce i brązowe medale:

Aleksandra Krajnik – juniorzy w kategorii wagowej do 60 i 65 kg

Szymon Zając – juniorzy w kategorii do 85 kg

„Kolejny raz udowodnili, że niewielka wieś pod Międzyrzeczem jest kuźnią sportowych talentów. Dowodem są kolejne medale, które zdobyli walcząc i wygrywając z najlepszymi wojownikami sumo z największych klubów z Polski” czytamy na oficjalnym Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz.

W zawodach wzięło udział około 180 zawodników sumo z całej Polski. Była to pierwsza impreza eliminacyjna do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.