czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Sprawdzili wiedzę z polskiego i angielskiego. Trwają matury próbne

Sprawdzili wiedzę z polskiego i angielskiego. Trwają matury próbne

W poniedziałek (12.12) rozpoczęły się pisemne matury próbne przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie czwartych klas liceów sprawdzają swoją wiedzę ze wszystkich przedmiotów na poziomie podstawowym oraz z jednego, wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie na początek podeszli do języka polskiego, a dzisiaj we wtorek zmagali się z językiem angielskim. Przed nimi, na poziomie podstawowym, jeszcze matematyka oraz pozostałe wybrane języki obce. Później rozpoczną się egzaminy z przedmiotów rozszerzonych, które każdy uczeń wybrał samodzielnie. Będzie m.in. biologia, historia, chemia, fizyka, geografia, a nawet języki mniejszości narodowych i historia sztuki.

A co do tej pory pojawiło się na maturze próbnej?

Na poniedziałkowym egzaminie z języka polskiego uczniowie zmierzyli się m.in. z tekstami Justyny Olko i Katarzyny Kutyłowskiej, dotyczącymi różnorodności językowej i wielokulturowości. Jeśli chodzi o rozprawkę to do wyboru były następujące tematy: „Różne postawy ludzi wobec własnych błędów” oraz „Poświęcenie się dla idei a osobiste szczęście”.

Ta matura była naprawdę łatwa! Myślę, że zdobędę dużo punktów. Oby w maju było równie dobrze – powiedziała Aneta, maturzystka z Gorzowa.

Próbne matury potrwają do 21. grudnia. W Gorzowie podeszli do nich m.in. uczniowie sześciu liceów ogólnokształcących. To dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i nadrobienia ewentualnych zaległości przed docelowym egzaminem dojrzałości, który odbędzie się w maju i w wielu przypadkach zadecyduje o dalszej przyszłości ucznia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
90 %
0.5kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
16 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE