środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Umowa podpisana. Remont Kosynierów Gdyńskich może ruszać!

Umowa podpisana. Remont Kosynierów Gdyńskich może ruszać!

Gorzowscy urzędnicy podpisali umowę z firmą Eurovia Polska S.A., która przebuduje ulicę Kosynierów Gdyńskich. Od tej chwili wykonawca ma 16 miesięcy na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac. A jest ich naprawdę sporo!

To już pewne: remont Kosynierów Gdyńskich może ruszać! A to zdecydowanie dobre informacje dla mieszkańców, którzy już od dawna zwracali uwagę na kiepski stan nawierzchni na ulicy. Dlatego też właśnie od wymiany nawierzchni rozpoczną się prace budowalne.

To w jakim stanie jest ul. Kosynierów wie każdy kierowca. Ten remont jest niezbędny i oczekiwany przez mieszkańców. Realizacja prac będzie dużym wyzwaniem logistycznym. Przy ul. Kosynierów prowadzone będą równolegle dwie inwestycje – wymiana wodociągu PWiK realizowana przez firmę WUPRINŻ oraz wymiana nawierzchni, którą zrealizuje firma EUROVIA. To optymalne rozwiązanie, które wypracowaliśmy korzystając z doświadczeń budów realizowanych w Gorzowie w ostatnich latach. Liczę na dobrą współpracę obu wykonawców – powiedział Dariusz Mleczak, prezes Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Planowany przebieg prac

Na początek wymieniona zostanie nawierzchnia drogi i chodnika na ulicy Słowiańskiej. W międzyczasie rozpocznie się też budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Fredry.

Jednocześnie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ruszy z budową wodociągu na odcinku od IV LO do ul. Mościckiego. Kierowcy będą musieli się przygotować na utrudnienia w ruchu, ale urzędnicy zapewniają, że prace będą planowane etapowo, aby te utrudnienia były jak najmniej uciążliwe.

Szczegółowy plan robót znajdziecie na oficjalnej miejskiej stronie: www.um.gorzow.pl

Co się zmieni?

Łącznie wyremontowanych i wybudowanych ma zostać około dwóch kilometrów dróg, chodników i zjazdów. Robotami objęta zostanie m.in. ul. Kosynierów Gdyńskich od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK oraz skrzyżowanie ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE