piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uwaga, kierowcy! Zmiany na rondzie Gdańskim i na Walczaka

Uwaga, kierowcy! Zmiany na rondzie Gdańskim i na Walczaka

Wczoraj wieczorem (28.09) wykonawca modernizacji DK-22 udostępnił dla ruchu przebudowane rondo Gdańskie oraz nową jezdnię na odcinku od skrzyżowania z ul. Fieldorfa Nila do ronda Gdańskiego. Otwarta jest również ul. Górczyńska na połączeniu z ul. Walczaka. Kierowcy przyzwyczajenie do wcześniejszej organizacji ruchu powinni uważnie patrzeć na znaki.

W tej chwili rondo Gdańskie ma trzy wjazdy i trzy wyjazdy, przy czym wciąż nie ma możliwości wjazdu na rondo z ulicy Zawackiej.

W związku z udostępnieniem ronda Gdańskiego kierowcy muszą się przygotować na liczne zmiany. Po pierwsze, zlikwidowane zostało już rondo tymczasowe działające do tej pory na rondzie Gdańskim. Po drugie, zlikwidowane też zostało rondo tymczasowe u zbiegu ulic Fieldorfa Nila i Walczaka, a ulica Walczaka na tym skrzyżowaniu jest drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Ulica Górczyńska została połączona z rondem Gdańskim. Kierowcy mają możliwość skrętu w lewo z ul. Górczyńskiej w ul. Walczaka w kierunku Gdańska i Wałcza oraz zjazdu z ronda Gdańskiego w ul. Górczyńską.

Na nową jezdnie ulicy Walczaka przełożono ruch w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Fieldorfa Nila do ronda Gdańskiego i jednocześnie zamknięto przejazd starą jezdnią.

Na skrzyżowaniach ul. Walczaka z Szarych Szeregów oraz Walczaka i Fieldorfa Nila ruch dwukierunkowy odbywa się po połowie udostępnionego ronda. To, jak informują urzędnicy, wiąże się z zakrzywieniem toru jazdy. 

Jeśli chodzi o pieszych i rowerzystów to wyznaczono im tymczasowe przejścia w sąsiedztwie ronda Gdańskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE