sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.W Bogdańcu działa już posterunek policji

W Bogdańcu działa już posterunek policji

Po 24 latach przerwy, w podgorzowskim Bogdańcu ponownie uruchomiono posterunek. Mieszkańcy, którzy do tej pory nie mieli na miejscu żadnej jednostki policji, teraz wreszcie mogą się czuć bezpieczni.  

Ostatni posterunek policji w Bogdańcu został zlikwidowany w 1998 roku. Od tamtej chwili we wsi działał jedynie punkt konsultacyjny, w którym dzielnicowi przyjmowali mieszkańców oczekujących na pomoc. W tej chwili dostępny jest już posterunek z prawdziwego zdarzenia!

Biorąc pod uwagę analizę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz społeczne oczekiwania wynikające z konsultacji i debat, uznano za istotną potrzebę utworzenie posterunku Policji. Po uzyskaniu pozytywnej opinii ze strony Komendanta Głównego Policji rozpoczęto inwestycję – przyznaje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Budynek składa się z 12 sal, w tym dwóch dużych sal konferencyjnych, magazynów, sanitariatów i części kuchennej. Na zewnątrz znajdują się parkingi oraz mini miasteczko ruchu drogowego.

Cieszę się, że od dziś każdy mieszkaniec Bogdańca oraz pobliskich miejscowości, załatwiając ważne dla siebie sprawy, będzie mógł to zrobić w swoim miejscu zamieszkania. A policjanci, dzięki nowemu pojazdowi służbowemu, który już za chwilę zostanie im przekazany, będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do każdego miejsca w gminie – mówił Jarosław Pasterski, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie.

Całkowity koszt inwestycji to około 4 miliony złotych. Posterunek został oficjalnie otworzony w piątek (21.10).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
5.2 ° C
5.2 °
5.2 °
97 %
0.6kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE