piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Władze Miasta apelują do Stali Gorzów o rezygnację z fajerwerków

Władze Miasta apelują do Stali Gorzów o rezygnację z fajerwerków

Do klubu ma trafić pismo, w którym urzędnicy zwracają uwagę na to, że fajerwerki w obecnej sytuacji są nie na miejscu i klub powinien zrezygnować z takich praktyk.

Pokaz fajerwerków został zorganizowany przez Stal Gorzów podczas niedzielnego meczu na gorzowskim stadionie. W niedzielę żółto-niebiescy pokonali Apator Toruń i uczcili zwycięstwo właśnie sztucznymi ogniami.

– Urząd Miasta poprosi klub o zaniechanie takich praktyk podczas kolejnych zawodów.
Władze miasta uważają, że w sytuacji, kiedy miasto, z wielu przyczyn, odchodzi od takich zachowań, klub również powinien w tej sprawie wykazać się odpowiednią wrażliwością i wyczuciem sytuacji –
mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent miasta.

Chodzi między innymi o uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli w Gorzowie schronienie przed wojną. Głośne wybuchy fajerwerków mogą powodować u nich traumatyczne i bolesne skojarzenia. Drugi aspekt to ten, na który już od dawna wskazują obrońcy praw zwierząt. Zwierzęta boją się wystrzałów i hałasu, wpadają w panikę, co zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu, ponieważ wiele z nich w strachu ucieka w nieznanym kierunku. Sprawa jest tym poważniejsza, że w niedalekiej odległości od stadionu znajduje się schronisko. Co na to Stal Gorzów? Oficjalne stanowisko poznamy zapewne wtedy, gdy pismo trafi już do klubu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
6 ° C
6 °
6 °
85 %
0.5kmh
61 %
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE