czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubin600 uchodźców przebywa w Gubinie

600 uchodźców przebywa w Gubinie

Około 600 uchodźców z Ukrainy przebywa w Gubinie od kilku tygodni. Wciąż potrzebują oni pomocy.

W Gubinie prawie od początku wojny na Ukrainie samorząd oraz mieszkańcy miasta niosą pomoc uchodźcom. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 powstał punkt z tymczasowymi miejscami noclegowymi. Do tego w Urzędzie Miejskim uruchomiono magazyn, gdzie trafiają najpotrzebniejsze rzeczy, które przekazywane są uchodźcom.

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy wciąż jest potrzebna i Urząd Miejski w Gubinie prosi o dostarczanie produktów do wspomnianego magazynu. Jak czytamy na profilu UM na Facebooku:

„Przypominamy, że w naszym mieście od kilku tygodni przebywa około 600 osób – uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi, które wciąż liczą na naszą pomoc i wsparcie. To właśnie dla nich, przy Urzędzie Miejskim działa magazyn, w którym zbierane i na bieżąco wydawane są najpotrzebniejsze rzeczy (jedzenie, ubrania, środki higieniczne, itp.).Większość dostarczonych produktów zostało już wydanych, dlatego prosimy mieszkańców Gubina o dostarczanie do naszego magazynu (pomieszczenia z tyłu budynku Urzędu, przy ul. Piastowskiej 24) wszelkich artykułów spożywczych o długim terminie przydatności (makaron, ryż, kasza, mąka, olej, konserwy, cukier, itp.). Ponadto poszukiwana jest odzież na sezon wiosna/lato. Magazyn przyjmuje dary codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
11.8 ° C
12.9 °
11.2 °
83 %
3.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
12 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE