sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościGubinW Gubinie pomogli już ponad 700 uchodźcom. Będzie ich więcej

W Gubinie pomogli już ponad 700 uchodźcom. Będzie ich więcej

Urząd Miejski w Gubinie podał nowe informacje, dotyczące przyjmowanych uchodźców w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Kilka dni temu odwiedziliśmy halę sportową przy Szkole Podstawową nr 3, gdzie przyjmowani są uchodźcy z Ukrainy. Od początku marca przez to miejsce przewinęły się setki osób.

Urząd Miejski w Gubinie podał najświeższe informacje na temat uchodźców z Ukrainy. Udało się pomóc już ponad 700 osobom. Ta liczba najpewniej w najbliższych dniach wzrośnie, ponieważ Gubin ma być ciągle przygotowany do przyjmowania kolejnych uchodźców.

Na Facebooku UM Gubin czytamy:

„Do dzisiaj, jako Urząd Miejski, pomogliśmy około 700 osobom. W poniedziałek zapewniliśmy nocleg, pomoc medyczną, ciepłe wyżywienie i warunki do odpoczynku dla grupy ponad 50 uchodźców. Były to dzieci z ośrodków specjalnych w Ukrainie wraz z opiekunami. Po noclegu grupa wyruszyła do wyspecjalizowanego ośrodka w Holandii. Wczoraj z kolei zapewniliśmy podstawowe wsparcie (m. in. odpoczynek w wielogodzinnej trasie, posiłek) dla 150 osób, głównie matek z dziećmi, które są w trakcie podróży do rodzin lub znajomych mieszkających w Europie Zachodniej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w kolejnych dniach mogą dotrzeć kolejne osoby. Zrobimy wszystko, żeby im pomóc w ucieczce przed wojną w Ukrainie.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
8.3 ° C
8.5 °
7.3 °
89 %
3.2kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE