wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wolontariusze do pomocy poszukiwani!

Wolontariusze do pomocy poszukiwani!

W związku z coraz większym napływem uchodźców z Ukrainy do Polski, w tym także do Gorzowa, urzędnicy proszą o zgłoszenia tych osób, które mogłyby pomóc jako wolontariusze. Chodzi m.in. o wydawanie posiłków, pomoc przy zbiórkach, itp.

W tej chwili każda pomoc jest na wagę złota. Im więcej osób gotowych do pracy tym sprawniej będzie działać cała logistyka związana z przyjęciem i pomocą uchodźcom. Osoby, które chcą i mogą zostać wolontariuszami mogą się zgłosić poprzez wypełnienie specjalnego formularza dostępnego na oficjalnej, miejskiej stronie (link znajdziecie też TUTAJ).  Jest jeden warunek: chętne osoby muszą mieć ukończone 18 lat.

W formularzu należy podać swoje dane, tj. imię, nazwisko oraz dane kontaktowe. Ponadto trzeba określić w jakie dni jest się dostępnym i gotowym nieść pomoc (chodzi o określenie zarówno dni jak i godzin, np. poniedziałek-wtorek, w godzinach od 10:00 do 12:00). W formularzu należy tez uwzględnić swoje preferencje dotyczące formy pomocy, tzn. czy ktoś woli pomagać w zbiórkach, wydawaniu posiłków, organizacji noclegów, itp.

Ponadto poszukiwane są osoby znające język ukraiński, które jako wolontariusze mogłyby pomagać w gorzowskich szkołach, a dokładniej w oddziałach przygotowawczych, gdzie będą mieli do czynienia z dziećmi nie znającymi języka polskiego. Jak informuje gorzowski magistrat: do Wydziału Edukacji UM zgłaszać się mogą ukraińscy nauczyciele, którzy są uchodźcami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady śniegu
1 ° C
1 °
1 °
82 %
4kmh
92 %
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE