piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wróciły tramwaje w kierunku Fieldorfa „Nila”

Wróciły tramwaje w kierunku Fieldorfa „Nila”

To świetne informacje dla pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. W sobotę (22.07) tramwaje wróciły na przebudowaną trasę prowadzącą w kierunku dawnej Silwany. W tej chwili kursuje tam zarówno linia nr 1 jak i linia nr 3.

Po prawie trzech latach przerwy tramwaje wróciły na swoje dawne, dłuższe linie. Teraz „jedynka” i „dwójka” kursują już do przystanku Fieldorfa „Nila”. Przypomnijmy: ich wycofanie z tej trasy związane było z przebudową ulic Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w ciągu DK22.

W ramach modernizacji udało się wykonać 2066 metrów nowego torowiska wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym podkładami, siecią trakcyjną, peronami, wiatami tramwajowymi, tablicami informacji pasażerskiej oraz sygnalizacją świetlną na Rondzie Gdańskim i przy ul. Szarych Szeregów.

Całość projektu to prawie 82 mln, z czego 50 mln to dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 10 mln ze środków rządowych. Jest to olbrzymie wsparcie zewnętrzne dla miasta. Tak naprawdę od lat miasto stara się rozwijać infrastrukturę komunikacji publicznej żeby była ona przyjazna, ekologiczna i dostępna dla mieszkańców – powiedziała Iwona Olek, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarki. 

Całość prac związanych z modernizacją wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta ma się zakończyć jeszcze w tym roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE