piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ponad 650 nowych drzew pojawi się w Gorzowie

Ponad 650 nowych drzew pojawi się w Gorzowie

Miasto stanie się bardziej zielone. Gorzowscy urzędnicy zapowiadają, że jeszcze do końca tego roku w mieście zasadzone zostaną 654 nowe drzewa. Wiemy już, gdzie się pojawią!

Takich informacji chcielibyśmy słyszeć jak najwięcej. Gorzowski Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego planuje nasadzenia nowych drzew, a to korzystnie wpłynie na lokalne środowisko naturalne.

264 sztuki drzew pojawią się w tych miejscach, które gorzowianie wskazali w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kolejne 166 sadzonek zlokalizowanych zostanie w Parku Kopernika. To nie koniec, bo zgodnie z zapowiedziami posadzonych zostanie również 96 sadzonek w tych miejscach, w których trzeba było wyciąć chore lub zagrażające bezpieczeństwo drzewa.

Przyjemniej będzie też na przystankach, bo przy ośmiu z nich posadzonych zostanie 18 drzew. Chodzi o powstające „zielone przystanki” mieszczące się przy ul. Sikorskiego, Estkowskiego, Jagiełły, Walczaka, Wyszyńskiego, Piłsudskiego oraz przy Parku Zacisze.

Dodatkowe 31 drzew pojawi się też w ciągu całej ulicy Sikorskiego. Będą  to głogi, grusze drobnoowocowe i kasztanowiec, a także krzewy (m.in. róża okrywowa, tawuła japońska, hortensja bukietowa) oraz trawy i byliny.

Ponadto na terenach miejskich sadzone są drzewa z nasadzeń zastępczych, wskazywanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w decyzjach dla inwestorów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE