poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wyjątkowy gorzowski znaczek dostępny na poczcie

Wyjątkowy gorzowski znaczek dostępny na poczcie

Z okazji 40. rocznicy Wydarzeń Gorzowskich wyemitowany został specjalny znaczek pocztowy. Można go już dostać we wszystkich placówkach pocztowych w całym kraju.

Uroczyste obchody rocznicowe rozpoczęły się już we wtorek (30.08), w przeddzień wydarzeń, które mają upamiętniać. To właśnie wczoraj oficjalnie odsłonięto wielkie płyty ze stali nierdzewnej, a w świętowaniu wziął udział Prezydent Polski Andrzej Duda.

Dzisiaj ciąg dalszy uroczystości. Na godzinę 16:00 zaplanowano mszę świętą w Katedrze, a o 17:00 pod Białym Krzyżem Solidarności złożone zostaną kwiaty.

Dostępny jest już także specjalny znaczek pocztowy, na którym widnieją Katedra, gorzowianie oraz milicja. Wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju znaczek można kupić w dowolnym punkcie pocztowym na terenie Polski.

Przypomnijmy: wszystko to z okazji 40. rocznicy ogromnego protestu przeciwko władzy komunistycznej oraz stanowi wojennemu. Protest odbył się w Gorzowie 31 sierpnia 1982 roku i zaliczany jest do największych wystąpień mieszkańców w historii całej Ziemi Lubuskiej, które miało miejsce po 1945 roku. Wiele osób zostało wtedy rannych, a jeszcze więcej trafiło do więzienia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
75 %
3.1kmh
100 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE