piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wymień śmieci na… książkę. Wyjątkowa akcja w Gorzowie

Wymień śmieci na… książkę. Wyjątkowa akcja w Gorzowie

Po raz kolejny miasto przystępuje do akcji pod nazwą „Książka za worek śmieci”, które celem jest rpzede wszystkim wspólne zadbanie o środowisko. W tej chwili trwa rejestracja uczestników – zgłosić się mogą wszyscy chętni. A o co tak właściwie chodzi?

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja, w ramach której wszyscy zainteresowani sprzątają wyznaczone tereny w mieście, a za swoje działanie, jako podziękowanie, mogą otrzymać książkę.

Aby wziąć udział w projekcie trzeba się jednak wcześniej zarejestrować wypełniając odpowiedni formularz dostępny tutaj: KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI_16.09.2023 (google.com).

Książki czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek” informują gorzowscy urzędnicy.

„Książka za worek śmieci” w Gorzowie. Kiedy i gdzie?

Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, tj. 16. września. Tym razem uczestnicy będą sprzątać teren położony wzdłuż Warty, przy ulicy Nadbrzeżnej.

Zbiórka o godzinie 10:00 za budynkiem Wildomu.

To już kolejny rok, gdy Gorzów dołącza do projektu. W ubiegłym roku 40 uczestnikom udało się zebrać 100 worków śmieci i 50 opon.

„Poprzednie akcje okazały się sukcesem. Chętni przybywali mimo różnych warunków pogodowych, także z dziećmi. To pokazuje, że wystarczą dobre chęci i dostosowanie ubioru do okoliczności plenerowych i atmosferycznych. Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich chętnych. Za porządki na łonie natury z przyjemnością odwdzięczymy im się książkami” – mówi Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji.

Akcja „Książka za worek śmieci” jest akcją ogólnopolską. W sobotę, oprócz Gorzowa, śmieci zbierać będą także mieszkańcy: Rzeszowa, Katowic, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Kielc, Szczecina, Białegostoku, Łodzi, Poznania, Opola, Lublina, Bydgoszczy i Krakowa.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
45 %
0.9kmh
99 %
pt.
27 °
sob.
25 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE