niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wyremontuj i zamieszkaj. Kolejna pula lokali

Wyremontuj i zamieszkaj. Kolejna pula lokali

Urzędnicy zdecydowali o przeznaczeniu kolejnych 26 mieszkań komunalnych do remontu dla przyszłych najemców. Dzięki temu mieszkańcy, którzy oczekują na przydział lokalu od miasta będą mogli dostać je szybciej.

Lokale są w różnym stanie, niektóre wymagają odświeżenia, a niektóre gruntownego remontu. Roboty trzeba wykonać zgodnie z zasadami, które określa Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

O mieszkania mogą się starać osoby, które czekają na lokal zamienny lub umieszczone są na liście oczekujących na przydział. Często listy te są przepełnione chętnymi i na lokal trzeba bardzo długo czekać. Dzięki programowi mieszkań komunalnych do remontu, można je dostać szybciej. Jest jeden warunek: najpierw trzeba przeprowadzić remont.

Roboty należy wykonać we własnym zakresie z późniejszą możliwością płacenia tylko połowy czynszu, aż do wyrównania nakładów poniesionych na remont. Chętni na przeprowadzenie prac będą mieli trzy miesiące od momentu podpisania umowy. W wyjątkowych okolicznościach, na wniosek, Prezydent Miasta może podjąć decyzję o wydłużeniu tego terminu.

Gdzie znajdują się mieszkania do remontu?

Mieszkania komunalne do remontu wystawiane są regularnie. Tym razem jest to 26 lokali, które znajdują się przy ulicach: Al. 11 Listopada, Borowskiego, Drzymały, Góra Powstańców, Gwiaździsta, Hejmanowskiej, Jagiełły, Koniawska, Matejki, Mieszka I, Podmiejska, Sikorskiego, Słoneczna, Śląska i Waryńskiego.

Jak ubiegać się o mieszkanie do remontu?

Do 11. Sierpnia w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej należy pobrać pisemne wskazanie do obejrzenia lokalu, a następnie, ze wszystkimi otrzymanymi dokumentami, udać się do Administracji Domów Mieszkalnych właściwej dla rejonu, w którym położony jest lokal.

Później, w terminie od 14 do 21 sierpnia należy złożyć pisemną ofertę przyjęcia lokalu. Lepiej się pospieszyć, bo w przypadku większej ilości zgłoszeń decydująca będzie kolejność, w jakiej zostały one złożone.

Dodatkowe informacje dotyczące zasad zabiegania o lokale do wykonania remontu można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego budynek przy  ul. Teatralnej 26  (tel. 95 7355 847, pokój nr 102 – I piętro).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE