niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUważajcie! Oszuści w akcji! Kobieta straciła 40 tysięcy złotych

Uważajcie! Oszuści w akcji! Kobieta straciła 40 tysięcy złotych

To już kolejny raz, gdy oszustom podającym się za policjantów udało się wyłudzić sporą gotówkę. Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka powiatu międzyrzeckiego, która uwierzyła w wymyśloną historię i przekazała złodziejom pieniądze. W tej chwili nad sprawą pracują policjanci (prawdziwi!).

Mimo wielu ostrzeżeń pojawiających się w mediach i w mediach społecznościowych, oszustom wciąż udaje się nabrać niczego nieświadome osoby i wyłudzić od nich oszczędności życia.

Tym razem właśnie taka sytuacja miała miejsce na terenie powiatu międzyrzeckiego. Do jednej z mieszkanek zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poinformował ją, że prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw internetowych.

Oszust, stosując zaawansowaną manipulację i podawanie fałszywych informacji, wprowadził kobietę w stan paniki i strachu sugerując, że jej oszczędności są zagrożone i potrzebuje pomocy w zabezpieczeniu jej środków poprzez przelanie 39 tysięcy złotych na „bezpieczne” konto Policji – relacjonuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Jakby tego było mało, całą historię potwierdził inny oszust, który wcielił się w rolę prokuratora. To wszystko sprawiło, że kobieta dała się nabrać i przekazała oszustom prawie 40 tysięcy złotych.

Warto podkreślić, że przestępcy byli wyjątkowo przebiegli ponieważ w oszustwie prawdopodobnie wykorzystali metodę „Spoofingu” czyli metodę oszustwa, która polega na podszywaniu się pod inne urządzenia lub innego użytkownika. Oszuści zmieniają numer telefonu, adres e-mail czy adres IP, z których się kontaktują. Co więcej, mogą też wybrać i zmienić płeć osoby dzwoniącej, jej kraj pochodzenia, a nawet akcentdodaje Mateusz Maksimczyk.

W tej chwili nad sprawą pracują prawdziwi policjanci, którzy starają się dotrzeć do sprawców. Jednocześnie przypominają też o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych i nieprzekazywaniu żadnej nieznajomej osobie swoich pieniędzy. Policjanci nigdy nie proszą o jakąkolwiek gotówkę!


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE