sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zakładnik, skażenie i wybuch. Napad na stację uzdatniania wody

Zakładnik, skażenie i wybuch. Napad na stację uzdatniania wody

W Gorzowie odbyły się ćwiczenia służb mundurowych, które zakładały wejście napastników na teren stacji uzdatniania wody. Wszystko po to, by sprawdzić jak obecne procedury zadziałają w kryzysowej sytuacji.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdy dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże wdarło się na teren Stacji Uzdatniania Wody Siedlice. Tym bardziej, że wzięli oni zakładnika – pracownicę stacji, która stała przy jednym z budynków. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń koordynowanych przez miejskie centrum zarządzania kryzysowego, w których wzięli udział gorzowscy policjanci i strażacy.

Akcję przeprowadzono profesjonalnie. Gdy napastnicy byli już na terenie stacji jeden z pracowników zabarykadował się w pomieszczeniu i zawiadomił służby. Już po chwili na miejscu pojawili się zarówno policjanci jak i negocjatorzy.

Napastnicy nie chcieli rozmawiać, grozili podłożeniem ładunku wybuchowego i skażeniem wody. Podjęto decyzję o siłowym wejściu do budynku. Policjanci zatrzymali dwie osoby i uwolnili zakładnika. Z uwagi na wcześniejsze groźby, policjanci z psem teren sprawdzili w poszukiwaniu ładunków wybuchowych i innych substancji. Funkcjonariusze zauważyli uszkodzony pojemnik i rozlaną substancję nieznanego pochodzenia, dlatego wezwali strażaków – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

www.lubuska.policja.gov.pl

Inscenizacja miała na celu sprawdzenie jak będzie wyglądała współpraca służb w tak trudnej sytuacji. Policja, pogotowie i strażacy działają ze sobą każdego dnia, dlatego ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia się dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy zbierali informację i koordynowali działania tak, aby jak najszybciej zakończyć sytuację kryzysową.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE