czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zakładnik, skażenie i wybuch. Napad na stację uzdatniania wody

Zakładnik, skażenie i wybuch. Napad na stację uzdatniania wody

W Gorzowie odbyły się ćwiczenia służb mundurowych, które zakładały wejście napastników na teren stacji uzdatniania wody. Wszystko po to, by sprawdzić jak obecne procedury zadziałają w kryzysowej sytuacji.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdy dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże wdarło się na teren Stacji Uzdatniania Wody Siedlice. Tym bardziej, że wzięli oni zakładnika – pracownicę stacji, która stała przy jednym z budynków. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń koordynowanych przez miejskie centrum zarządzania kryzysowego, w których wzięli udział gorzowscy policjanci i strażacy.

Akcję przeprowadzono profesjonalnie. Gdy napastnicy byli już na terenie stacji jeden z pracowników zabarykadował się w pomieszczeniu i zawiadomił służby. Już po chwili na miejscu pojawili się zarówno policjanci jak i negocjatorzy.

Napastnicy nie chcieli rozmawiać, grozili podłożeniem ładunku wybuchowego i skażeniem wody. Podjęto decyzję o siłowym wejściu do budynku. Policjanci zatrzymali dwie osoby i uwolnili zakładnika. Z uwagi na wcześniejsze groźby, policjanci z psem teren sprawdzili w poszukiwaniu ładunków wybuchowych i innych substancji. Funkcjonariusze zauważyli uszkodzony pojemnik i rozlaną substancję nieznanego pochodzenia, dlatego wezwali strażaków – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

www.lubuska.policja.gov.pl

Inscenizacja miała na celu sprawdzenie jak będzie wyglądała współpraca służb w tak trudnej sytuacji. Policja, pogotowie i strażacy działają ze sobą każdego dnia, dlatego ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia się dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy zbierali informację i koordynowali działania tak, aby jak najszybciej zakończyć sytuację kryzysową.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE