wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRuszyła budowa kanalizacji

Ruszyła budowa kanalizacji

Właśnie rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji w Międzyrzeczu-Wybudowanie. Mieszkańcy będą mogli z niej korzystać już od jesieni przyszłego roku, wtedy też będzie można wreszcie rezygnować z szamba.

Nowa kanalizacja sanitarna będzie się składać z sieci o długości około ośmiu kilometrów, pięciu przepompowni i około dwustu pięćdziesięciu przyłączy. To bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja, ponieważ w Międzyrzeczu-Wybudowanie powstaje coraz większe osiedle domków jednorodzinnych, które w obecnej chwili obsługiwane są przez przydomowe szamba.

– Sieć w Międzyrzeczu-Wybudowanie przyłączymy do kanalizacji miejskiej na wysokości ulicy Mieszka I – informuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Robotami zajmuje się firma Niewiadomski, która zrealizowała już wiele podobnych inwestycji w Międzyrzeczu – wygrała m.in. przetarg na budowę kanalizacji w Kęszycy i kolektora tłocznego z tej wsi do oczyszczalni w Kęszycy Leśnej.

Jak zapewnia wykonawca: prace potrwają do października przyszłego roku, a ich koszt to 11 mln 590 tys. zł. Na ten cel Gmina Międzyrzecz otrzymała też dotację z rządowego programu Polski Ład w wysokości prawie 8 milionów zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
2.6 ° C
4.6 °
2.6 °
94 %
2.6kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE