środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zaprzysiężenie nowej radnej, pieniądze dla szpitala i przesunięcia budżetowe na sesji Rady...

Zaprzysiężenie nowej radnej, pieniądze dla szpitala i przesunięcia budżetowe na sesji Rady Miasta

Już dzisiaj (tj. 26.01) odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa zostanie przeprowadzona zdalnie. Rozpocznie się o godzinie 14:00. Jakie tematy zostaną poruszone?

Ważną kwestią jest zaprzysiężenie nowej radnej. Po zmarłej Grażynie Wojciechowskiej mandat obejmie Katarzyna Szymczak, która startowała z list komitetu Jacka Wójcickiego. Katarzyna Szymczak ukończyła filologię romańską, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała również w Poznaniu, a obecnie pracuje w firmie międzynarodowej.

Korzystając z umiejętności językowych, jako gorzowska radna, chciałabym nawiązywać kontakty z gminami innych krajów europejskich. Nasze miasto jest warte poznania na większą skalę, a współpraca międzynarodowa może okazać się korzystna dla miasta, na przykład dla uczniów naszych szkół – powiedziała radna (jak czytamy na oficjalnej stronie miasta).

Na sesji radni mają też zdecydować o przyznaniu gorzowskiemu szpitalowi miliona złotych, które miałyby zostać przeznaczone na rozbudowę ośrodka dializ. Jak zawsze nie zabraknie też tematów społecznych i gospodarczych. Podjęte zostaną uchwały dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pomiędzy ulicami Kolejową i Prostą, Węgierską i Czeską oraz Małyszyńską i Rolną.

Radni będą także głosować nad nadaniem statutu żłobkom nr 1, 2 i 3 oraz nad zmianami dotyczącymi przyjęć dzieci do żłobków. Szczegółowy wykaz tematów, które zostaną podjęte na sesji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej na oficjalnej stronie miasta: www.um.gorzow.pl, zakładka „Rada Miasta”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE