wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieGotowi na Finał WOŚP w Krośnie i Osiecznicy

Gotowi na Finał WOŚP w Krośnie i Osiecznicy

30. Finał WOŚP odbędzie się za kilka dni. Sztaby w Krośnie Odrzańskim i Osiecznicy są gotowe na wielką zbiórkę.


Zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyła już jakiś czas temu. Na stronie internetowej Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” uruchomiono specjalną zakładkę związaną z WOŚP. Tam znajdziemy m.in. aukcje, gdzie już można licytować, a także wirtualną puszkę. Według informacji na stronie krośnieński sztab WOŚP zebrał już 600 zł. Ale wszystko ruszy pełną parą dopiero w niedzielę – 30 stycznia.

W tym roku w Krośnie Odrzańskim Finał WOŚP będzie odbywał się zarówno na żywo, jak i w internecie. W hali sportowo-widowiskowej przy ul. Pułaskiego będą odbywały się występy artystów.

– Mieszkańcy nie będą mogli jednak znajdować się w hali, ze względu na obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa – informuje Tomasz Miechowicz, dyrektor CAK „Zamek”. – Przed halą będzie ustawiony telebim, gdzie będzie można obejrzeć co się dzieje w środku hali. Transmisja będzie również dostępna w internecie.

Przed halą sportowo-widowiskową będą znajdowały się również różne stoiska, chociażby z loterią.

– Zamierzamy ruszyć „ze studiem” o godz. 13.00, a zakończymy tradycyjnie o godz. 20.00 – informuje T. Miechowicz.

Nie zabraknie również zmagań sportowych, które są już nieodłącznym elementem Finału WOŚP w Krośnie Odrzańskim. – Spod hali wystartują trzy grupy: biegaczy, kolarzy oraz miłośników nordic-walking – mówi T. Miechowicz.

Finał WOŚP w Osiecznicy

W gminie Krosno Odrzańskie od lat działa jeszcze jeden sztab – w Osiecznicy. Tam również są przygotowani na 30. Finał WOŚP. Jak on będzie wyglądał?

Większość atrakcji zaplanowano w Zespole Edukacyjnym w Osiecznicy. Jednak zbieranie pieniędzy na Wielką Orkiestrę rozpocznie się już o godz. 11.00 na plaży w Łochowicach, gdzie odbędzie się „Morsowanie z WOŚP”.

O godz. 13.00 zaplanowano zbiórkę pod szkołą skąd ruszy spacer po malowniczych okolicach Osiecznicy. O tej samej godzinie rozpocznie działalność kawiarenka z domowymi wypiekami – do godz. 17.00. Od godz. 13.00 w Zespole Edukacyjnym w Osiecznicy ruszą również licytacje i zakupić będzie można los na loterii.

Można również wpłacać pieniążki do osiecznickiej e-skarbonki, gdzie do tej pory zebrano już ponad 500 zł: https://eskarbonka.wosp.org.pl/djm6q2


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
10.9 ° C
12.1 °
10.9 °
63 %
2.1kmh
99 %
wt.
21 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE