czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zbliża się remont Kosynierów Gdyńskich

Zbliża się remont Kosynierów Gdyńskich

Już wkrótce ma się rozpocząć jedna z większych inwestycji drogowych w Gorzowie. Chodzi o przebudowę układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań w ul. Kosynierów Gdyńskich i ul. Słowiańskiej. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową.

Jak informują urzędnicy: same roboty budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku. W tej chwili toczą się jeszcze prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej, która swoim zakresem ma objąć remont drogi od skrzyżowania z IV LO do budynku PWiK, przebudowę skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosvelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich oraz nowe rondo, które wybudowane zostanie przy Słowiance.  

„Zlecono już wykonanie specjalnych odwiertów w konstrukcji jezdni. Dzięki temu szczegółowo rozpoznano istniejącą strukturę drogi, stanowiącą o możliwościach wzmocnienia konstrukcji jezdni w ul. Kosynierów Gdyńskich” czytamy na stronie Gorzowskich Inwestycji Miejskich (www.gim.gorzow.pl).

Inwestycja dofinansowana jest z rządowego programu Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Na ten cel miasto otrzymało już wstępną promesę w kwocie 30 milionów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE