poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zdjęcie i PESEL – uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski w gorzowskim...

Zdjęcie i PESEL – uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski w gorzowskim urzędzie

W środę (16.03) rozpoczęło się nadawanie numerów PESEL osobom, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. Zainteresowani mogą składać odpowiednie wnioski w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Gorzowie przy ul. Sikorskiego.

Numery PESEL mają ułatwić Ukraińcom korzystanie ze świadczeń w Polsce. Nadanie numeru jest nie jest obowiązkiem, każda osoba sama decyduje czy jest on jej potrzebny czy nie. Wszyscy uchodźcy, którzy znaleźli się w Gorzowie, a którzy zdecydują się na uzyskanie PESELu powinni się udać do gorzowskiego magistratu. Na miejscu, w Sali sesyjnej, czekają urzędnicy, a także fotograf, który bezpłatnie wykona zdjęcie niezbędne przy składaniu wniosku.

„Oczekującym na nadanie numeru PESEL wydawane są numerki i obowiązuje ich jedna kolejka. W drugiej stoją osoby zainteresowane pozostałą ofertą Punktu; pomocą w zakresie opieki socjalnej, edukacyjnej dla dzieci, w sprawie pracy i bezpłatnego transportu miejskiego. Obsługa odbywa się sprawnie” informują urzędnicy.

Tylko w środę i w czwartek, czyli przez pierwsze dwa dni nadawania numerów, do urzędu wpłynęło około 100 wniosków.

Punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy działa w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 8:00 do 15:30, we wtorki w godzinach od 8:00 do 16:30, a w piątki od 8:00 do 14:30.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
23 %
2.2kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE