czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWiosna nadeszła! Temperatury coraz wyższe

Wiosna nadeszła! Temperatury coraz wyższe

Już dzisiaj (tj. 21.03) rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Widać to dookoła i czuć w powietrzu. Jak zapowiadają synoptycy: najbliższe dni będą bardzo ciepłe i słoneczne, dlatego zachęcamy do korzystania z takiej pięknej aury.

Wiosna w Międzyrzeczu rozpoczęła się bardzo przyjemnie. Natura, której w mieście nie brakuje, budzi się do życia, a wszystkiemu sprzyja coraz ładniejsza pogoda. Według zapowiedzi meteorologów dzisiaj temperatury podskoczą nawet do 13 stopni. Do tego z pewnością nie zabraknie słońca, to ono przez większość dnia będzie dominować na niebie. Wiatr ma być delikatny, osiągnie prędkość maksymalnie do 30 km/h. I z dnia na dzień ma być coraz cieplej! Jutro słupek rtęci wskaże nawet 16 stopni, a w środę ma dobić do 17! Do tego słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Śmiało można stwierdzić, ze to wymarzony początek wiosny.

Dlatego nie warto tracić czasu i najlepiej spędzić dzień aktywnie na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, ze w Międzyrzeczu nie brakuje pięknych miejsc, które aż zapraszają na spacer. W okolicy jest wiele jezior otoczonych lasami, drzewami i roślinnością. Najbardziej popularne jest jezioro Głębokie, ale oprócz tego na relaks można liczyć m.in. nad jeziorem Bukowieckim, Wyszanowskim czy po prostu wśród lasów i parków.

Zwiedzić też można Zamek Królewski czy Międzyrzecki Rejon Umocniony. Wśród zabytków jest także remiza strażacka i kościół św. Jana Chrzciciela.

Przypomnijmy: całe województwo lubuskie nazywane jest Krainą Pięciuset Jezior, bo znajdujące się tu akweny zajmują powierzchnię ponad 13 tysięcy hektarów. Europejska Agencja Środowiska stwierdziła też, że znajdują się tutaj wyjątkowo czyste akweny, w piątce najczystszych jezior uplasowały się: jezioro Lubikowskie, Głębokie, Lipie, Lgińsko i Glibiel.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
15 ° C
15.9 °
15 °
91 %
3.8kmh
100 %
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE