sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraMłoda policjantka zatrzymała nietrzeźwą.

Młoda policjantka zatrzymała nietrzeźwą.

Posterunkowa Monika Wesołowska – policjantka zielonogórskiej drogówki jadąc drogą krajową numer 32 z Zielonej Góry w kierunku Krosna Odrzańskiego zauważyła kierującą volkswagenem, która bardzo dziwnie się zachowywała. Między innymi jechała zygzakiem od prawej do lewej strony jezdni.

To zachowanie zwróciło uwagę policjantki, która podejrzewając, że kierująca może być nietrzeźwa, postanowiła to sprawdzić i ją zatrzymać. Wyprzedziła samochód i doprowadziła do jego zatrzymania. Młoda policjantka nie zastanawiała się ani chwili, wybiegła ze swojego samochodu, żeby zabrać kierującej kluczyki. Gdy otworzyła drzwi pojazdu poczuła od kierującej silną woń alkoholu.

Natychmiast powiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, na którego terenie miało miejsce zdarzenie. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującej, które wykazało, że miała ponad 1,6 promila. Kobieta została przewieziona do komendy policji w Krośnie Odrzańskim, a jej samochód został odholowany na parking strzeżony. Będzie odpowiadała za jazdę w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Postawa posterunkowej Moniki Wesołowskiej zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż jest to funkcjonariuszka, która służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze pełni zaledwie od kilkunastu miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
10.1 ° C
11.4 °
7.3 °
40 %
5.9kmh
95 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE