poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPijany kierowca, bez prawa jazdy, zatrzymany przez policjantów z Gubina

Pijany kierowca, bez prawa jazdy, zatrzymany przez policjantów z Gubina

Kierowca zatrzymał się w poprzek drogi na ulicy Kaliskiej w Gubinie. Mężczyzna był pijany i nie miał prawa jazdy. Zatrzymali go policjanci z Gubina.

Dzielnicowy wraz z policjantem służby patrolowo-interwencyjnej gubińskiego komisariatu udaremnili dalszą jazdę kierującemu audi, który stojąc w poprzek drogi, na widok radiowozu uruchomił silnik i zaczął cofać. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i nie miał prawa jazdy, gdyż zostało mu je zatrzymane, w związku z podejrzeniem kierowania po alkoholu i spowodowania zdarzenia drogowego pod jego wpływem. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

W piątek (18 marca) po godzinie 22.00 dzielnicowy i policjant służby patrolowo- interwencyjnej z gubińskiego komisariatu podjęli interwencję w Gubinie na ulicy Kaliskiej, gdzie zgłoszono o uszkodzonym pojeździe marki Audi, które stoi w poprzek drogi. Po dotarciu do miejsca zdarzenia, mundurowi włączyli w radiowozie sygnały błyskowe, na które zareagował siedzący w samochodzie kierowca.

Mężczyzna włączył silnik i zaczął cofać, zatrzymując się po kilkunastu metrach. Policjanci niezwłocznie ruszyli za nim, obserwując cały czas jego zachowanie. Po podejściu do kierującego, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, w samochodzie natomiast zauważyli leżące puste butelki po piwie, a w uchwycie na kubek otwartą, opróżnioną do połowy butelkę wysokoprocentowego alkoholu.

Mężczyzna mimo, iż był sam w samochodzie, zaprzeczał że to on kierował twierdząc, że tak w ogóle to nikt nim nie jechał, a on tylko siedzi w aucie. Policjanci wyciągnęli 28-latka z samochodu, a następnie doprowadzili do komisariatu na dalsze czynności. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Nadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma zatrzymane prawo jazdy, w związku z podejrzeniem kierowania pod działaniem alkoholu i spowodowania zdarzenia drogowego pod jego wpływem.

Sprawa trafi do sądu, gdzie zapadną dalsze decyzje w sprawie 28-latka.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
3.5 ° C
4.6 °
1.8 °
57 %
3kmh
75 %
pon.
4 °
wt.
7 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE