piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zniszczone urządzenie do ratowania życia znów dostępne dla mieszkańców

Zniszczone urządzenie do ratowania życia znów dostępne dla mieszkańców

Defibrylator AED powrócił już na swoje miejsce przy budynku GOT w Gorzowie po tym, jak w ubiegłym tygodniu ktoś celowo uszkodził kapsułę, w której się znajdowało. Sprzęt został jednak naprawiony i ponownie znajduje się do ogólnej dyspozycji mieszkańców.

W czerwcu tego roku w Gorzowie, w ogólnodostępnych miejscach pojawiły się cztery defibrylatory AED. To specjalistyczny sprzęt służący do ratowania życia, a dokładniej: do defibrylacji serca w trakcie reanimacji. Dzięki odpowiedniej dawce impulsów elektrycznych defibrylator może zakończyć zaburzenia rytmu serca takie jak migotanie komór lub częstoskurcz komorowy bez wyczuwalnego tętna co jest szczególnie istotne w trakcie zatrzymania akcji serca.

Pod koniec czerwca defibrylatory zostały umieszczone w centralnych punktach miasta tak, aby każdy potrzebujący mógł z nich skorzystać w kryzysowej sytuacji. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i wydając instrukcje przeprowadza przez cały proces defibrylacji.

Niestety, niespełna miesiąc po udostępnieniu defibrylatorów jeden z nich został celowo uszkodzony. Chodzi o urządzenie zlokalizowane przy Gorzowskim Ośrodku Technologicznym przy ulicy Targowej. Zniszczona została kapsuła, w której znajduje się defibrylator. To wiązało się z koniecznością tymczasowego wyłączenia aparatu z użytkowania aż do momentu naprawy kapsuły i kupna nowego wieka.  

Teraz mamy dobre wieści! Kapsuła została naprawiona i defibrylator wrócił już na swoje miejsce. Oprócz tego urządzenia podobne defibrylatory znajdują się też przy bramie głównej cmentarza przy Żwirowej, przy PKS na Podmiejskiej oraz przed siedzibą INNEKO przy ul. Teatralnej


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE