środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinBędzie nowy mural w Gubinie

Będzie nowy mural w Gubinie

Młodzieżowa Grupa „OTWARTE” zbiera pieniądze na wykonanie muralu na ścianie przy chodniku, prowadzącym do ECKZiU, czyli byłego „Rolniczaka”.

O inicjatywie Młodzieżowej Grupy „OTWARTE” pisaliśmy już na początku tego roku. Przedstawiciele stowarzyszenia nie zrezygnowali z pomysłu, który pojawił się w zeszłym roku – chodziło o upiększenie ściany przy chodniku, prowadzącym do Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie, czyli byłego „Rolniczaka”

– Pani Teresa Zajkowska wpadła na pomysł, aby to zmienić przy pomocy niewykorzystanego, a mającego potencjał miejsca. Swoją wizją „zaraziła” nas – napisała Młodzieżowa Grupa „Otwarte”.

Nie da się ukryć, że zbiórka, którą Młodzieżowa Grupa „Otwarte” otworzyła z pomocą Stowarzyszenia Esquadra, nie idzie najlepiej. Ale przedstawiciele młodzieżowej grupy nie poprzestali na samej zbiórce. Sami wybrali się z zapytaniami do sponsorów.

„- Zainteresowanie mieszkańców oraz wsparcie od sponsorów, władz samorządowych i innych podmiotów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gubiński Dom Kultury, Iwaniccy sp. z o.o. sp. k., Kaufdas, Stowarzyszenie „Esquadra” Gubin, Urząd Miejski w Gubinie, Hammer Kowalstwo Artystyczne, Kowalstwo Artystyczne „Fantazja”, Gubiński Klub Rowerowy „Bidon”, anonimowi sponsorzy oraz darczyńcy ze zrzutki.pl” – wymieniają przedstawiciele Młodzieżowej Grupy „OTWARTE”.

Dzięki aktywnej postawie gubińskiej młodzieży prawie udało się zebrać pieniądze. Brakuje zaledwie 400 zł. ” – Koniec akcji planowany jest 29 maja tego roku” – mówią młodzi mieszkańcy Gubina. – Do wymarzonego sukcesu brakuje zaledwie 400 zł. I tu ponownie zwracamy się do mieszkańców miasta (i nie tylko) o drobne datki na:

https://zrzutka.pl/asg4u6

Młodzieżowa Grupa „OTWARTE” jest pewna, że uda się pozyskać brakującą kwotę i już przygotowują ścianę, na której wkrótce powstanie piękny mural.

” -Już ruszyły prace konserwacyjne muru – mówią przedstawiciele Młodzieżowej Grupy „Otwarte”. – A zaraz potem wielka gratka dla miłośników street artu, graffiti i kolorowego świata. Do Gubina przyjedzie cała znana śmietanka ulicznych artystów z różnych rejonów Polski. Nad designem i działaniami malarskimi egidę objął legendarny Dawid „Montana” Sadkowski, znany i rozpoznawalny twórca murali w wielu miejscach w Polsce, autor m. in. muralu na Placu Chrobrego, muralu antyodkrywkowego przy ul. Grunwaldzkiej czy niedawno namalowanego dzieła z wydźwiękiem antywojennym i pro ukraińskim.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
2.6 ° C
4 °
1.8 °
99 %
3.6kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
5 °
pt.
7 °
sob.
4 °
niedz.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE