środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKierowcy łamią przepisy i... znaki na ulicy Kościuszki

Kierowcy łamią przepisy i… znaki na ulicy Kościuszki

W trakcie modernizacji ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim wprowadzone zostały zmiany w ruchu drogowym. Niektórzy kierowcy jednak nagminnie łamią tam obowiązujące przepisy.

Choć wydaje się, że prace związane z modernizacją ulicy Kościuszki w Krośnie Odrzańskim już się zakończyły, to wciąż obowiązują zmiany wprowadzone przy rozpoczęciu remontów. Mimo to, niektórzy kierowcy wjeżdżają pod prąd w ulicę Kościuszki, ignorując znaki lub jeżdżąc na pamięć.

Do sprawy odniósł się Zarząd Dróg Powiatowych w Krośnie Odrzańskim:

„Przypominamy, że ulica Kościuszki w dalszym ciągu objęta jest przebudową i obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy zgodnie z zatwierdzonym Projektem Czasowej Organizacji Ruchu.” – czytamy w komunikacie ZDP Krosno Odrzańskie.

Jakby tego było mało, to niektórzy niszczą nowe oznakowanie, do czego również odniosło się ZDP:

„Niszczenie oznakowania tymczasowej organizacji lub nieuprawnione czynności w zakresie jego zmiany stanowią poważne zagrożenie zarówno dla uczestników ruchu, jak również dla ekip realizujących zadanie” – poinformowali przedstawiciele ZDP.

„- Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej drogi zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych prac, których zakończenie planowane jest już wkrótce. Po wykonaniu przez Wykonawcę – Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” oznakowania pionowego oraz poziomego zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na przedmiotowym odcinku” – informują pracownicy zarządu dróg.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
3.6 ° C
3.8 °
2.8 °
99 %
3.4kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
4 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE