piątek, 29 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinCarina przegrywa i robi się gorąco. Pięć kolejek do końca III ligi

Carina przegrywa i robi się gorąco. Pięć kolejek do końca III ligi

2 punkty. Tyle dzieli Carinę Gubin od strefy spadkowej w III lidze (grupa III). Druga połowa sezonu nie jest łatwa dla beniaminka, który przegrał kolejny ważny mecz.

Piątek, 13 maja okazał się pechowy dla drużyny z Gubina. Carina mierzyła się na wyjeździe ze Stalą Brzeg. Gospodarze byli lepsi i wygrali 3:0, a mogli nawet odnieść wyższe zwycięstwo, gdyby lepiej wykorzystywali dogodne sytuacje. Mecz mógł potoczyć się inaczej, ponieważ wyśmienitą szansę na objęcie prowadzenia mieli gubinianie. Bramkarz gospodarzy, Amin Stitou popełnił błąd i wypluł prostą do złapania piłkę. Ta wpadła pod nogi Jakuba Rysia, który miał przed sobą pustą bramkę. Zawodnik Cariny trafił jednak w słupek.

Później panowali już tylko zawodnicy Stali Brzeg, którzy wysoko odbierali piłkę i wyprowadzali groźne kontry. W 8 minucie do siatki trafił Michał Sypek. W drugiej połowie gospodarze dokończyli dzieła zniszczenia – w 61 minucie Dominik Bronisławski pokonał Tymoteusza Seweryna, który nie przypilnował bliższego słupka. Trzecia bramka padła po zamieszaniu w polu karnym w 88 minucie. Piłkę do siatki wepchnął Marcin Niemczyk.

Po tym rezultacie Carina Gubin znalazła się na 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów. Piast Żmigród, który znajduje się w strefie spadkowej – na 16 miejscu – ma 32 punkty. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek i Carina będzie musiała walczyć o każde oczko, aby pozostać w III lidze. Łatwo nie będzie, tym bardziej, że w najbliższy weekend do Gubina przyjeżdża lider – Zagłębie II Lubin. Później Carina zagra jeszcze z:

• Rekord Bielsko-Biała (4 miejsce – wyjazd)