sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieDerby dla Tęczy. Hat-trick Hałambca

Derby dla Tęczy. Hat-trick Hałambca

W sobotę – 14 maja – na boisku OSiR w Krośnie Odrzańskim odbyły się derby powiatu krośnieńskiego w Jako klasie okręgowej. Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie pokonała Alfę Jaromirowice (3:1).

Kwestia mistrzostwa Jako klasy okręgowej (grupa Zielona Góra) rozstrzygnięta jest już od dawna, a oficjalnie tytuł Odra Bytom Odrzański zaklepała w poprzedniej kolejce. Obecnie trwa walka o tytuł Best of the rest, czyli drugie miejsce. Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie jest jednym z pretendentów do tego tytułu. Oczywiście stawką jest też awans do IV ligi (z każdej grupy Klasy Okręgowej awans do IV ligi Lubuskiej uzyskują – po 2
drużyny – mistrz i wicemistrz – ogółem 4 drużyny)

W miniony weekend w Krośnie Odrzańskim, na stadionie OSiR odbyły się derby powiatu krośnieńskiego. Tęcza podejmowała Alfę Jaromirowicę. Bohaterem spotkania był Mateusz Hałambiec. Ale zanim uzyskał to miano, to na prowadzenie wyszli goście. W 19 minucie Karol Pędzioch pokonał stojącego w bramce miejscowych Semena Tsokura. Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie zaczął się Hałambiec-show. Najpierw zgarnął żółtą kartkę, a później zaczął strzelać. Trafił trzykrotnie do siatki w ciągu ok. 30 minut. Co prawda, jedno trafienie było z rzutu karnego, ale „jedenastki” też trzeba potrafić wykorzystać.

„- Sobotnie spotkanie było dla nas bardzo ważne. Walczymy o awans dlatego do tego meczu podeszliśmy bardzo zmotywowani i mieliśmy na celu wyrwać Alfie 3 punkty” – mówił po meczu Paweł Cierech z Tęczy. – „W wygraną wierzymy do ostatniego gwizdka, dlatego do końca meczu dajemy z siebie wszystko. Dzisiaj świętujemy wygraną, a nowy tydzień zaczynamy intensywnymi przygotowaniami do kolejnego zwycięstwa.”

Tęcza znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli za Budowlanymi Lubsko i traci do rywali dwa punkty. Kolejne spotkanie ligowe rozegra w sobotę – 21 maja – na wyjeździe ze Startem Płoty.