poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBędzie więcej pociągów. Kolejarze apelują o bezpieczeństwo

Będzie więcej pociągów. Kolejarze apelują o bezpieczeństwo

Wiemy już, że w czerwcu ponownie będzie możliwe podróżowanie pociągiem z Zielonej Góry do Gubina i na odwrót. Kolejarze apelują o zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

O tym, że wkrótce ruszą pierwsze kursy pociągami pisaliśmy już kilkukrotnie. Ostatnio poinformowaliśmy, że zakończyły się prace remontowe na peronach w Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Ciemnicach (przystanek Szczawno-Ciemnice), Krośnie Odrzańskim, Wężyskach, Wałowicach i Gubinie, na które PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 1,7 mln zł. Przystanki mają nową nawierzchnię. Przygotowano wiaty, ławki oraz gabloty z rozkładem jazdy. Bezpieczeństwo po zmroku zapewni jasne oświetlenie. Przy odnowionych peronach są stojaki rowerowe.

Od połowy czerwca (niedziela, 12 czerwca), po 20 latach przerwy, mieszkańcy zyskają dogodne podróże pociągiem do największego miasta w regionie i w stronę granicy polsko-niemieckiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przystosowały odcinek Zielona Góra – Gubin (linia kolejowa nr 358, Zbąszynek – Gubin) do obsługi pasażerów. Trasa była wykorzystywana tylko w ruchu towarowym.

Kolejarze apelują o bezpieczeństwo

„Na trasie przywracanego połączenia jest 30 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie skrzyżowania toru z drogami są odpowiednio zabezpieczone i zapewniają bezpieczeństwo. Zawsze wymagane jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, rowerzystów i pieszych. Pamiętać należy o zachowaniu szczególnej ostrożności, respektowaniu zatrzymania przed znakiem „stop” lub czerwonym światłem. Wjazd na przejazd powinien się odbywać tylko wówczas, gdy zapewniona jest możliwość zjazdu (wolne miejsce za torem).” – czytamy na stronie PKP PLK S.A.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
20.4 ° C
20.4 °
18.8 °
59 %
1.4kmh
100 %
niedz.
20 °
pon.
29 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE