niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePociągiem z Krosna Odrzańskiego. Wkrótce ruszą pierwsze kursy

Pociągiem z Krosna Odrzańskiego. Wkrótce ruszą pierwsze kursy

Dworzec kolejowy w Krośnie Odrzańskim zmienił się i wkrótce zaczną się przy nim zatrzymywać pociągi pasażerskie.

Jeszcze miesiąc. Oficjalnie, jeśli nie będzie żadnych opóźnień, w czerwcu ruszą kursy pasażerskie na linii kolejowej 358. Pociągi zatrzymają się na odnowionych przystankach w w Gubinie, Wałowicach, Wężyskach, Krośnie Odrzańskim, Ciemnicach, Laskach Odrzańskich i Nietkowie. Na dworcu kolejowym w Krośnie Odrzańskim już pojawiły się tablice informacyjne, gdzie wkrótce zawiśnie rozkład jazdy. Wygląda to obecnie tak:

Prace remontowe na przystankach ruszyły na początku tego roku. Głównym zadaniem było odnowienie peronów. Ponadto poza gablotami informacyjnymi zainstalowano również ławki, stojaki rowerowe i inne elementy. Jeszcze nie tak dawno dworzec kolejowy w Krośnie Odrzańskim wyglądał tak, jak w poniższym materiale:

Oficjalnie prace na przystankach zakończyły się 30 kwietnia. Pozostało nam czekać na uruchomienie osobowych połączeń kolejowych. W czerwcu mają zostać uruchomienie pierwsze z nich, które będą kursować w weekendy. W planach jest jednak rozszerzenie oferty, jeśli kursy będą cieszyły się dużym zainteresowaniem. Regularny ruch pasażerski w Krośnie Odrzańskim może powrócić w okresie 2022/2023.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE