wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinDofinansowanie na usuwanie azbestu

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

Urząd Miejski w Gubinie poinformował, że można już składać wnioski na usuwanie azbestu. Jak to zrobić?

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gubinie na Facebooku pojawiła się informacja na temat usuwania azbestu. Jak czytamy:

„W związku z możliwością otrzymania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, informujemy, że do 15 kwietnia 2022 roku trwa nabór wniosków na zadanie „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Gubina w 2022 roku”, które realizuje Urząd Miejski w Gubinie. Dofinansowanie do 70% kosztów obejmuje demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest. Usługa nie obejmuje kosztów zakupu i montażu pokryć dachowych zastępujących wyroby zawierające azbest. Wnioski mogą składać: – osoby fizyczne, – wspólnoty mieszkaniowe,- osoby prawne, – przedsiębiorcy,- jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego.”

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii: „Polska jest pierwszym i jedynym krajem w Unii Europejskiej, która podjęła wyzwanie wycofania z użytkowania wyrobów zawierających azbest. Od 2009 r. realizujemy Program Oczyszczania Kraju z Azbestu we współpracy z wieloma ministerstwami i instytucjami.”

Więcej informacji: Urząd Miejski w Gubinie, ul. Piastowska 24, pokój 107, tel. 68 455 81 17


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.7 ° C
7.3 °
5.2 °
66 %
3.7kmh
22 %
wt.
7 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
9 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE