piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieŚmiecą w lasach, na dawnym poligonie

Śmiecą w lasach, na dawnym poligonie

Mamy 2022 rok, a ludzie wciąż wyrzucają śmieci do lasu. Ostatnio jeden z mieszkańców zauważył hałdę odpadów na terenie dawnego poligonu.

Na stronie Spotted&Info: Krosno Odrzańskie na Facebooku jeden z mieszkańców zamieścił post ze zdjęciami, na którym widać składowisko przeróżnych odpadów, głównie części samochodowe. Jak podał mieszkaniec, który natknął się na „znalezisko”, znalazł je na terenie dawnego poligonu, czyli w okolicach strefy przemysłowej Krosna Odrzańskiego.

Mieszkańcy komentujący post są oburzeni. Choć część z nich zauważa, że tam śmieci wywożone są od dawna. „Jak nie gruz z budowy, to części od aut.” – napisała pani Natalia.

„Często tam spaceruję i cały las w śmieciach. Smutny widok. Kilka razy wziąłem reklamówkę i trochę pozbierałem.” – napisał pan Mariusz.

Mieszkańcy zwracają też uwagę, że w czasach kiedy śmieciarka podjeżdża co kilka dni pod blok oraz dostępny jest w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wyrzucanie śmieci do lasu jest niewyobrażalne.

Kłopot w tym, że nie wszystko może trafić do wybranego pojemnika na śmieci czy nawet PSZOK. Tak jest w przypadku części samochodowych. W PSZOK można zostawić jedynie opony, spalone żarówki, stare dywaniki samochodowe, przepracowany olej w oryginalnym opakowaniu, a także filtry powietrza. Pozostałe odpady, które powstały w wyniku obsługi lub naprawy samochodów, zostawimy w warsztatach, gdzie wykonywano naprawę lub w stacji demontażu pojazdów. To warsztaty odpowiadają za utylizację. Możliwe jednak, że część tego nie robi ze względu na koszty i takie są efekty…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.9 ° C
0.9 °
-0.2 °
92 %
2kmh
74 %
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-5 °

NAJPOPULARNIEJSZE