wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGubinEuropark w Gubinie wciąż rozkopany

Europark w Gubinie wciąż rozkopany

W Gubinie trwają prace nad modernizacją parku w centrum miasta. Europark wciąż jest rozkopany, ale powinien wkrótce nabierać kształtów.

O modernizacji Europarku w Gubinie pisaliśmy już kilkukrotnie. To park, który znajduje się między ulicami Słowackiego, Dąbrowskiego, Obrońców Pokoju i 3 Maja. Rewitalizacja tego miejsca miała zostać przeprowadzona już w zeszłym roku, ale te plany musiały zostać odłożone przez opóźnienia związane z dokumentacją.

Warto przypomnieć co się zmieni po modernizacji parku. Mają pojawić się nowe nasadzenia, a między nimi utwardzone ścieżki. Zainstalowane zostaną ławki z USB, lampy, elementy zabawowe dla dzieci oraz śmietników. Wyróżniającym się elementem ma być duża, nowoczesna fontanna z podświetleniem.

Prace w Gubinie nad modernizacją parku trwają. Obecnie wyglądają tak:

Prace mają zakończyć się do czerwca, a to oznacza, że już latem tego roku odnowiony park powinien zostać udostępniony dla mieszkańców i przyjezdnych do zwiedzania.

Koszt inwestycji opiewa na ok. 2,5 mln zł, z czego połowa jest pokrywana w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia-Polska 2014-2020.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
10 ° C
12.4 °
6.2 °
67 %
2.2kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
20 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE