wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNowi funkcjonariusze ślubowali w Krośnie Odrzańskim

Nowi funkcjonariusze ślubowali w Krośnie Odrzańskim

W czwartek – 10 marca – 20 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

Uroczysta zbiórka tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, złożenia meldunku przez dowódcę oraz odegrania hymnu państwowego. Ślubowanie przyjął zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Paweł Maziec.

Po ślubowaniu płk SG Paweł Maziec złożył gratulacje młodym funkcjonariuszom za podjęcie odważnej i odpowiedzialnej decyzji, jaką jest służba Ojczyźnie. Dodał, że rota ślubowania to nie tylko słowa, to także poczucie odpowiedzialności, solidarności, zdyscyplinowanie oraz rzetelność, a także chęć wypełniania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie. Nawiązał także do bardzo trudnej sytuacji na Ukrainie oraz stałego zagrożenia nielegalną migracją utrzymującego się na granicy polsko-białoruskiej. Wspomniał także o wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Straży Granicznej na zachodzie naszego kraju.

Po złożeniu roty ślubowania, nowym funkcjonariuszom błogosławieństwa na nową drogę zawodową udzielił Kapelan Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppor. SG Piotr Marciniak.

Wśród nowo mianowanych jest 9 kobiet i 11 mężczyzn. Od 14 marca grupa ta rozpocznie szkolenie podstawowe oraz następujące bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkoleń, w stopniu kaprala funkcjonariusze rozpoczną służbę w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE