sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejne środki medyczne pojadą do Ukrainy.

Kolejne środki medyczne pojadą do Ukrainy.

Zarząd Województwa Lubuskiego przeznaczył kolejne 500 tys. zł na zakup i dostarczenie medykamentów dla walczącej Ukrainy. 18 palet z produktami z Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych pojedzie do obwodów: sumskiego i iwanofrankowskiego.

– Już 650 tys. zł zostało przeznaczonych na pomoc humanitarną. Pierwszy transport dotarł już do Iwano-Frankowska. Drugi kompletujemy również do Iwano-Frankowska oraz będą specjalne palety dla okręgu Sumskiego. W regionie udało się zrobić łańcuch pomocy naszych firm, organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz samorządów, za co bardzo dziękuję – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Elżbieta Anna Polak.

Co znajdzie się w łącznie w 538 kartonach? Materiały opatrunkowe – jałowe, do tamowania krwawień, na oparzenia, zestawy serwet do operacji, kaniule, zestawy do zakładania wenflonu, zestawy do zakładania szwów, zestawy do zdejmowania szwów, zestawy do zmiany opatrunków, zestawy do odbierania porodu w warunkach nieszpitalnych, fartuchy chirurgiczne oraz odzież operacyjna.

W piątek do Lubuskiego Samorządowego Centrum Pomocowego dojechała też pierwsza partia darów z firmy eobuwie.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady deszczu
6.8 ° C
8.4 °
6.7 °
42 %
4.3kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE