piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinJeżdżą po placu, gdzie będzie tor do driftu, bez pozwolenia

Jeżdżą po placu, gdzie będzie tor do driftu, bez pozwolenia

W tym roku mają ruszyć festiwale motoryzacyjne „Nevermind” i w Gubinku trwają przygotowania toru do driftu. Na placu jeżdżą kierowcy bez pozwolenia?

Festiwale motoryzacyjne pod nazwą Nevermind mają ruszyć w Gubinku już w maju. Tak zapowiadali pomysłodawcy, którzy odwiedzili starostę krośnieńskiego w listopadzie zeszłego roku. Wyścigi samochodowe, ewolucje motocyklowe, a nawet drift (na terenie byłego przejścia granicznego ma powstać specjalny tor do driftingu, czyli kontrolowanego poślizgu samochodem) – m.in. takie wydarzenia mają odbywać się w Gubinku. Inwestorzy pamiętają jednak o otoczce festiwalowej i nie zapominają o ludziach, którzy nie interesują się motoryzacją. 

W ostatnich tygodniach ruszyły przygotowania placu w Gubinku. Powstaje tam m.in. tor do driftu, ale nie tylko.

Ekipa Nevermind poinformowała, że w piątek (27 stycznia) ruszają z projektowaniem pierwszego toru do driftu. – Możemy Wam tylko powiedzieć, że specjalnie na tą okazje ściągamy ekipę, która na torach do driftu zna się najlepiej w Polsce – zdradzają organizatorzy.

W ubiegły weekend odbyły się testy na placu. W sobotę (21 stycznia) lokalni drifterzy również skorzystali z placu, co nie spodobało się organizatorom z Nevermind.

– Bardzo mocno NIE DZIĘKUJEMY za to, że wczoraj również ktoś testował sobie nasz plac bez naszej wiedzy. Informujemy, że teren jest monitorowany a każde samowolne wjechanie na plac budowy, a tym jest aktualnie N&A (NEVERMIND ARENA), jest surowo zabronione. Od tego momentu każdy taki wjazd bez pozwolenia na nasz teren będzie zgłaszany na policję – czytamy na profilu profilu FB Nevermind.

Lokalni drifterzy mówią, że jeździli tam od zawsze. Do tego są niepocieszeni, że pomimo obietnic ze strony organizatorów, nie ma współpracy między kierowcami z Gubina i okolicy nad przygotowaniem torów w Gubinku. – Po co traktują w ten sposób lokalną społeczność, która może wiele wnieść w ten projekt? – dopytuje jeden z nich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie małe
18.2 ° C
18.5 °
16.2 °
67 %
2.4kmh
29 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE