piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinNowocześniej, jaśniej, a także oszczędniej.

Nowocześniej, jaśniej, a także oszczędniej.

Hala sportowa przy Krakowskiej w Gubinie, w której grały takie tuzy siatkówki jak Marcin Nowak, Piotr Gruszka czy Paweł Woicki przechodzi metamorfozę. A to nie koniec.

Halę wybudowano 33 lata temu, a i tak pozostaje miejscem, które może pomieścić w Gubinie największą liczbę kibiców. Na trybuny wejdzie bowiem 800 osób. Żaden inny sportowy obiekt tyle nie pomieści. To tam Carina Gubin zdobywała Mistrzostwo Polski Młodzików.

Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest to hala, dlatego podchodzimy do jej odnowienia i dostosowania do wymogów czasów. Zaczęliśmy od oświetlenia – mówi Wicestarosta Ryszard Zakrzewski, który z obiektem związany był przez swoją karierę zawodową.

Nowe oświetlenie ledowe zostało już zamontowane. Do tej pory światło dawało 45 sztuk starych opraw (tzw. „wiadra”) o łącznej mocy 18 tys. watów. Przy obecnej cenie prądu nietrudno sobie wyobrazić olbrzymie koszty oświetlenia hali – zaznacza Wicestarosta Zakrzewski. Nowoczesne lampy LED, które zdecydowanie poprawiły jakość oświetlenia mają ponad trzy razy mniejszą moc.

Jaki będzie kolejny krok inwestycyjny? Starostwo planuje modernizację pomieszczeń sanitarno-technicznych, wnioskując o wsparcie finansowe w programie „Lubuska Baza Sportowa” przygotowanym przez Urząd Marszałkowski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
17.1 ° C
17.4 °
13.4 °
71 %
1.4kmh
18 %
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE