wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinNowoczesność i technologia w Gubińskim Domu Kultury

Nowoczesność i technologia w Gubińskim Domu Kultury

Gubiński Dom Kultury ciągle stara się rozwijać i w ostatnim czasie placówka postawiła na rozwój technologiczny. W GDK zainstalowano Infokiosk, który działa już od pół roku.

Od lutego działa w Gubińskim Domu Kultury nowy wynalazek, jakim jest Infokiosk. Co to takiego? Jak czytamy na stronie GDK: „Jest to multimedialny system informacyjny, który może nam przekazać wiele interesujących informacji na temat wydarzeń artystycznych i zajęć proponowanych i odbywających się w GDK.”

Dodatkowo kiosk z informacjami dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz oraz pętlę indukcyjną, wspierającą odbiór informacji głosowych przez osoby niedosłyszące noszące aparaty słuchowe.

Ponadto Infokiosk znajduje się w pomieszczeniu galerii „Ratusz” usytuowanej na parterze. To pozwala także osobom z trudnościami w poruszaniu się na skorzystanie z jego zasobów. Można więc zobaczyć, jakie wydarzenia planuje dom kultury na najbliższy czas, jakie zajęcia oferuje oraz skorzystać z przeglądarki internetowej.

– Teraz nie muszę już pokonywać stromych schodów, żeby dowiedzieć się, co słychać w Gubińskim Domu Kultury – mówi gubiński artysta Jan Koluch – na ekranie infokiosku mogę przeczytać nawet o sobie – przyznaje z zadowoleniem. Mam problemy z poruszaniem się, więc nowy nabytek domu kultury bardzo mi się przyda.

Urządzenie wykonano z metalu i aluminium. Jest trwałe i odporne na uszkodzenia, wyposażone w 27 calowy dotykowy ekran napędzany jednostką centralną opartą na procesorze Intel Celeron i systemie Windows 10 wspieranym przez oprogramowanie Sitekiosk.

Zakup infokiosku został sfinansowany w ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
3.5 ° C
4.1 °
3.4 °
94 %
2.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE